Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
06.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Anrijs, Arkādijs
Valūtas kursi
GBP: 0,9012
RUB: 80,2153
USD: 1,1224
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
Rīgas rudens rogainings norisināsies 10.novembrī Lucavsalā 09.10.2018 16:46 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Nedēļu pirms Latvijas simtās Dzimšanas dienas, 10.novembrī, Lucavsalā mūsu valsts simtgades svētku ietvaros norisināsies popularitāti ieguvušais un piekto sezonu notiekošais Rīgas rudens rogainings, kas vedīs pāri četriem Daugavas tiltiem un pa trim Latvijas lielākās upes salām, tajā pašā laikā arī viesojoties Vecrīgā. Šajās lielākajās ar orientēšanos saistītā sporta veida sacensībās Latvijā dalībnieku skaits gan no Latvijas, gan citām valstīm pēdējos gados krietni pārsniedz tūkstoti. Rīgas rudens rogaininga dalībniekiem kā parasti tiek piedāvātas piecas distances – 2, 4 un 6 stundu rogainingi, kā arī rogaininga skrējiens caur kontrolpunktiem ar 7-10km distances garumu un 2 stundu rogaininga pastaiga bērniem. 

Kad gandrīz visas šī gada skriešanas sacensības būs beigušās, skriešanas mīļotājiem būs vēl viena iespēja paskriet sacensībās, kurās gan papildus skriešanai klāt nāks orientēšanās. Tiesa, pilsētas apvidū šī orientēšanās ir salīdzinoši viegla, taču tajā pašā laikā arī interesanta, tāpēc piedalīties var arī skriešanas mīļotāji bez orientēšanās pieredzes. Jā, jau tuvojas ikgadējais Rīgas rudens rogainings, un līdz ļoti gaidītajām sacensībām paliek vairs piecas nedēļas. Tāpat kā pavasara rogainings, arī rudens rogainings būs veltīts Latvijas simtgadei un abu pasākumu dalībnieki varēs saņems otru daļu Latvijas svētkiem veltītās medaļas. Tā kā tas notiks nedēļu pirms valsts 100.dzimšanas dienas, tad Rīgas rudens rogainingam šoreiz būs vēl īpašāka svētku sajūta, tāpēc šādu iespēju jo īpaši var izmantot ģimenes, kuru skaits ar katru gadu aug. Bez ģimenēm dalībnieku vidū var redzēt draugus, kā arī iestādes vai uzņēmumu kolektīvus.

Šogad par sacensību centru ir izvēlēta Lucavsala. Kompasus šajā reizē nāksies pagriezt vairāk uz dienvidu pusi, cik tālu Rīgas rogainings vēl līdz šim nav aizsniedzies. Rīgas rudens rogaininga dalībnieki atkal apciemos Pārdaugavu, taču šoreiz ne Zolitūdi, Imantu, Iļģuciemu, Mārupi, bet iepriekš iepazīto Ķīpsalu, Āgenskalnu, Torņakalnu, Ziepniekkalnu, kā arī Valdlaučus. Nāksies paviesoties arī daudziem leģendāriem stāstiem apvītajā Latgales priekšpilsētas sākuma daļā jeb tā saucamajā “Maskačkā”.  Pirmoreiz ieskriesim arī Vecrīgas šķērsieliņās, strupceļos un galerijās. Ja būsiet gana naski un izturīgi, tad jums bez Lucavsalas sanāks pārķemmēt vēl trīs citas mūsu likteņupes salas un šķērsot četrus Daugavas tiltus. 

Arī šoreiz sacensībām starti tiks dalīti divos laikos – plkst. 11.00 startēs 4h un 6h distances dalībnieki, savukārt plkst. 12.00 distancē dosies 2h, 7-10km rogaininga skrējiena dalībnieki un bērni Rogaininga pastaigā. Sacensību kartes tiks izsniegtas sacensību rītā reģistrācijā, kas tiks atvērta plkst. 9.00. 6 stundu rogainings būs labs piedzīvojums tiem, kas rogainingus ir jau izbaudījuši un ir pārliecināti rogaineri, vai tiem, kas vēlas sevi izaicināt garākajam skrējienam vai pārgājienam mūžā. Savukārt 4 stundu rogainingu var izvēlēties ikviens aktīvās atpūtas mīļotājs, kas vēlas pavadīt sportisku pēcpusdienu pie dabas kopā ar draugiem vai ģimeni, pie reizes izbaudot Rīgas pilsētu un dabu vienā pasākumā. Tikmēr īsākais jeb 2 stundu rogainings būs lieliska atpūta brīvdienā ģimenei ar bērniem vai vecākiem cilvēkiem, kā arī laba iespēja visiem rogaininga iesācējiem pārbaudīt sevi aizraujošajā sporta veidā un pavadīt 2 interesantas stundas draugu vai ģimenes lokā pilsētas vidē un pie dabas. Ja dodat priekšroku individuālam startam, tad jūsu vēlmēm organizatori ir sarūpējuši Rogaininga skrējienu, kas būs lielisks treniņš, lai uzturētu sevi sportiskā formā, jo distance vedīs pa takām un asfaltētiem celiņiem.

Varat savākties 2-5 draugi vai ģimene un reģistrējiet komandu 2, 4 vai 6 stundu distancei. Ja draugu nav, varat arī piedalīties vienatnē - 7-10 km rogaininga skrējienā apmēram stundas garumā. Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.rigasrogainings.lv.

Sacensības piedāvā Rīgas dome, atbalsta Isostar, Garmin.


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi