Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
28.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Kārlis, Spodris
Valūtas kursi
GBP: 0,8436
RUB: 69,0442
USD: 1,1025
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Oktobrī notiks bardu un folkmūzikas festivāls „Bardu rudens 2019” 08.10.2019 14:38 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgā oktobrī notiek XVI Starptautiskais bardu un folkmūzikas festivāls „Bardu rudens”, kas Rīgā pulcēs dziesminiekus no Latvijas, Francijas, Igaunijas, Lietuvas un ASV.

Festivālu ieskandinās koncerts „Jauno bardu saiets”, kas notiks 12. oktobrī plkst. 16.00 koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”. Tajā aicināti uzstāties jaunie, plašākai publikai varbūt vēl nezināmie dziesminieki. Koncertu vadīs dziesminieks Lauris Valters, kurš izpildīs arī savas dziesmas. Šogad uz skatuves kāps Aigars Kručs, Kintija Alpe, apvienība „Križevic Band-a”, Andris Strods, Vita Dambe un Guna Grote-Majore. Koncerta izskaņā apmeklētāju balsojums noteiks vienu jauno dziesminieku, kurš tiks aicināts uzstāties arī „Bardu rudens 2019” noslēguma koncertā. Ieeja „Jauno bardu saietā” ir bez maksas.

Noslēguma koncertā 17. oktobrī plkst. 19.00 koncertzālē „Ave Sol” uzstāsies ārvalstu viesi kopā ar pazīstamiem latviešu dziesminiekiem, aktiera Jura Hirša vadībā vedot klausītājus krāšņā ceļojumā bardu muzicēšanas dažādajās izpausmēs un tradīcijās.

Šajā koncertā dzirdēsim leģendāro Ievu Akurateri, kura pazīstama arī kā viena no pirmajiem Austras bērniem un kura, būdama Liepājas teātra aktrise, sāka dziedāt un uzstāties kopā ar dziesminieku kustības pamatlicēju Austru Pumpuri viņas pirmajos koncertos. Uz skatuves kāps arī jaunā mūziķe Katrīna Dimanta, kas augusi muzikālā septiņu bērnu ģimenē, apguvusi gan čella, gan tradicionālās dziedāšanas prasmi un tautas instrumentu spēli un savās dziesmās radoši interpretē latviešu tautas mūzikas matojumu. Ar allaž suģestējošo izpildījumu klausītājus uzrunās dziesminieks Uldis Kākulis, kuru raksturo spēcīga balss un plašs diapazons. Savukārt unikālu latvju dainu un mantru sinerģiju piedāvās Inga Karpiča, kura spēlē arī klavieres un indiešu fizharmoniju.

Koncerta ārvalstu viesu vidū ir amerikāņu dziesminieks Kevins Čērčs (Kevin Church) no Čārlstonas Dienvidkarolīnā. Kevins sniedz vairāk nekā 200 koncertu gadā, un viņš pārstāv tā saucamo Americana žanru, kurā savijušies ASV raksturīgās kantrī, folka, blūza un rokenrola mūzikas elementi. Savukārt Francijas pārstāve, dziesminiece un akordeoniste Joanna Seresa (Yoanna Ceresa), kopā ar sitaminstrumentālistu Matjē Gustu (Mathieu Goust) nebaidās eksperimentēt un savā mūzikā bieži runā par sieviešu tiesībām – šoruden viņa izdevusi savu sesto studijas albumu „Otrais dzimums” („2nd Sex”). Igauniju pārstāvēs mūziķis Silvers Seps (Silver Sepp), kurš ne tikai dzied, bet arī spēlē paša konstruētus instrumentus, to radīšanā viņš izmanto dažnedažādus krāmus. Atkārtoti Latvijā viesosies arī viens no pazīstamākajiem vecās paaudzes lietuviešu dziesminiekiem Povils Girdenis (Povilas Girdenis).

Biļetes uz noslēguma koncertu pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, kā arī koncerta norises vietā pirms pasākuma. Biļešu cena ir 7 eiro.

Starptautisko bardu un folkmūzikas festivālu „Bardu rudens” organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs „Imanta”, un tas notiek sadarbībā ar Starptautisko dziesmotās poēzijas festivālu „Tai – aš”, kuru rīko Lietuvas kultūras centrs „Viļņas skolotāju nams”. Festivālu atbalsta Rīgas pašvaldība un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Papildinformācija: Ieva Strazdiņa, Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta” projektu vadītāja, tālr.: 67181939; E-pasts: ieva.strazdina@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Diskusija “"Rail Baltica" kā projekts Rīgas attīstībai"
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi