Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
27.06.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Malvis, Malvīne
Valūtas kursi
GBP: 0,8960
RUB: 71,6399
USD: 1,1362
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks koncerts „Pavasaris galvā” 10.04.2019 15:00 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
17. aprīlī plkst. 19.30 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” notiks kameransambļa „Vocello” koncerts „Pavasaris galvā”. Jaunā koncertprogramma ir kā himna pavasarim, iemīlēšanās sajūtai un tauriņiem vēderā.

Koncerts tiks atklāts, kā jau labākajās Rietumeiropas ballēs un salonu tradīcijās pienākas, ar spožo un cēlo polonēzi. Mazpazīstams, bet ļoti virtuozs un prātā paliekošs būs Morica Moškovska opuss, kas sevī ietver trīs nelielas žanriskas daļas klavierēm četrrocīgi. Šī muzikālā preambula ievirzīs klausītājus pavasarīgajā atmosfērā. Jozefa Haidna ārijā „Nun beut die Flur” no oratorijas „Gadalaiki” tiks jūsmīgi apdziedāts augu un puķu skaistums, to spēja dziedēt, kā arī mežu pievilcīgais krāšņums, rotājot kalnus.

Turpinājumā skanēs Roberta Šūmaņa „Fantāzijskaņdarbi čellam un klavierēm”, lai varētu pasapņot un paklaiņot pa iedomu pasauli, grimstot samtainās čella tembra skaņās. Šo fantāziju pasauli pārtrauks Franča Lehāra temperamentīgā, dejiskā, kontrastu pilnā ārija no operetes „Džudita”, kas būs kā spilgts un izaicinošs akcents pēc R. Šūmaņa liriskajām noskaņām. Koncerta noslēgumā skanēs krievu komponista, kuru var dēvēt par romantiskās mūzikas etalonu un šīs programmas smagsvaru, Sergeja Rahmaņinova mūzika gan klavierduetā, gan soprāna dzidrajā tembrā.

Kameransambļa „Vocello” sastāvs ir neparasts ˗ soprāns, čells un divi pianisti. Tembru un salikumu dažādība neļaus klausītājiem garlaikoties. Pianists Kaspars Bumbišs ir ieguvis maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, un pianiste Roksana Tarvide ˗ turpat 2015. gadā, absolvējot asoc. prof. Arņa Zandmaņa klavieru klasi. Daniela Lūsis-Grīnberga ieguvusi bakalaura grādu akadēmiskajā vokālā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, čelliste Estere Lūsis-Grīnberga ir ieguvusi maģistra grādu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Biļetes var iegādāties Kultūras pils „Ziemeļblāzma” un „Biļešu Paradīze” kasēs, to cena ir 7 eiro, studentiem un pensionāriem ˗ 5 eiro.

Papildinformācija: Anete Monta Volksone, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība Kultūras pils „Ziemeļblāzma” projektu vadītāja, tālr.: 26644336 vai 67848847; E-pasts: amvolksone@riga.lv

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Pasākums „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi