Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
17.01.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Antis, Antons, Antonijs
Valūtas kursi
GBP: 0,8859
RUB: 75,9175
USD: 1,1389
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma H.I.Melnbārdes personālizstāde „Iemesls būt” 13.02.2018 11:06 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
No 15. februāra līdz 15. aprīlim Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma Helgas Ingeborgas Melnbārdes personālizstāde „Iemesls būt”. Izstādes ietvaros 16. martā paredzēta arī tikšanās ar mākslinieci ciklā „Mākslinieks runā”.

„Šī izstāde ir mans sirdsapziņas pasūtījums, jo liktenis vēlējis uz notikumu atlūzām pierakstīt gaismu. Rakstāmspalva noskūpsta balto virsmu un estētiski huligāniskos mezglojumos izvijas līnija. Sabiezē krāstoņi emocionālā uzšķērdumā un neprognozējami lietu kārtību izjauc reljefa faktūra,” tā par personālizstādi „Iemesls būt” stāsta māksliniece Helga Ingeborga Melnbārde.

Viņa turpina: „Manas radošās „garšvielas” ir nemainīgas – mūzika, dzeja, gaisma”. Māksliniece atzīst, ka savu darbu idejas smēlusi gan Sv. Asīzes Franciska un mātes Terēzes atziņās, gan zviedru rakstnieka Tomasa Transtrēmera dzejā. Tāpat mūzika un skatuves māksla ir mākslinieces garīgā maize.

Helgas Ingeborgas Melnbārdes porcelāna apgleznošanas rokraksts ir ekspresīvs un košs. Darbos māksliniecei patīk eksperimentēt ar dažādu tehniku salikumiem un kombinācijām, par kurām daudzi teiktu, ka tās nav iespējamas. Izstādē būs skatāmi pēdējo gadu darbi un izlase no senāk tapušiem apgleznotiem šķīvjiem.

Helgai Ingeborgai Melnbārdei paralēli aktīvai radošajai darbībai ir plaša pedagoģiskā pieredze. Māksliniece ir Latvijas Universitātes docente un kopš 1975. gada vada pašas dibināto tautas lietišķās mākslas studiju „Vāpe”, kas darbojas Latvijas universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes paspārnē. Piedalās izstādēs un simpozijos.

Informāciju sagatavoja: Ieva Nagliņa Rīgas Porcelāna muzeja Ekspozīcijas un izstāžu kuratore, tālr.: +371 67012944 vai +371 29117405; E-pasts: ieva.naglina@riga.lv; interneta vietne: www.porcelanamuzejs.riga.lv


Mežaparka Lielajā estrādē iebetonē kapsulu nākamajām paaudzēm
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi