Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
20.03.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Irbe, Made
Valūtas kursi
GBP: 0,8555
RUB: 73,1062
USD: 1,1358
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgas Domā notiks Orķestra „Rīga” koncerti 01.08.2018 12:27 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Jau tradicionāli Orķestris „Rīga” augustā aicina uz koncertiem Rīgas Domā. Pirmajā koncertā „Bahs, Mālers, Mijo”, kas notiks 7. augustā plkst. 19.00, piedalīsies Orķestris „Rīga”, tā mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Valdis Butāns un ērģelnieks Jānis Pelše.

Augusta koncerti Rīgas Domā Orķestra „Rīga” sniegumā notiek kopš 2009. gada, un tie ir kļuvuši par ilgnoturīgu orķestra tradīciju tieši klausītāju lielās atsaucības dēļ. Šiem koncertiem piešķirts īpašs skanējums, programmā iekļaujot gan orķestra izpildītu mūziku, gan ērģeļdarbus. Diriģenta Valda Butāna izvēlētā programma ar Baha, Mālera un Mijo skaņdarbiem vareni izskanēs Rīgas Doma plašajā akustikā. Turklāt šogad jāizceļ iespēja koncerta klausītājiem aplūkot Rīgas Doma ērģeļu restaurēto prospektu, kas pēc 20 gadus ilga atjaunošanas posma kopš šī gada pavasara ir pilnībā atguvis savu krāšņo skatu.

Orķestra „Rīga” sniegumā būs iespēja dzirdēt Johana Sebastiāna Baha „Čakonu”, kas oriģināli rakstīta vienam instrumentam – vijoles solo. Tā uzskatāma par vienu no virtuozākajiem skaņdarbiem vijoles solo repertuārā, tāpēc koncertā būs aizraujoši dzirdēt, kā skanēs darbs, kas no solo instrumenta partijas pārlikts pūtēju koncertorķestrim. Šī aranžija tapusi ap 1980. gadu, un tās autors ir bijušais Orķestra „Rīga” diriģents Jakovs Raskins. Ar Baha mūziku koncerta programmu bagātinās arī ērģelnieks Jānis Pelše, atskaņojot „Tokātu Mi mažorā BWV 566” un korāļprelūdijas: „Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645”, „Wir glauben all' an einen Gott BWV 680”, „O Mensch, bewein dein Sünde gross BWV 622”.

20. gadsimta oriģinālmūzikas skaņdarbu vidū, kas sacerēti pūtēju sastāviem, ir jāpiemin franču komponista Dariusa Mijo 1944. gadā komponētā piecdaļīgā svīta „Suite Francaise”. Tajā komponists izmantojis dažādas franču tautas melodijas un katrai no svītas daļām devis savu virsrakstu – to Francijas provinču nosaukumus, kurās francūži kopā ar sabiedrotajiem cīnījušies par savas zemes brīvību: Normandija, Bretaņa, Ildefransa, Elzasa - Lotringa un Provansa.
Koncerta noslēgumam izvēlēta Gustava Mālera „Trešās simfonijas” fināldaļa „Adadžo”, kas ir viena no apgarotākajām Mālera mūzikas lappusēm ar izjustu instrumentālu liriku. Diriģents V. Butāns atklāj: „Pie šīs simfonijas daļas atskaņojuma esam atgriezušies vairākkārt un katru reizi tā uzrunā citādi. Saviļņo un atklāj ko jaunu.”

Komponists šai simfonijas daļai devis nosaukumu „Ko man stāsta mīlestība”, kas atklājas ekspresīvi skaistajā melodijā un emocionāli paceļ gan mūziķus, gan klausītājus.

Otrais Orķestra „Rīga” koncerts „Bahs, Respīgi, Ravēls” Rīgas Domā notiks 15. augustā. Pie orķestra diriģenta pults būs pasaules slavu guvušais latviešu diriģents Ainārs Rubiķis. Koncertā piedalīsies arī ērģelniece Vita Kalnciema. Programmā būs J. S. Baha, M. Ravēla mūzika un O. Respīgi monumentālais darbs „Katedrāļu logi”.

Biļetes uz augusta koncertiem iespējams iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv , kā arī Rīgas Doma kasē.

Informāciju sagatavoja: Baiba Tilhena, Orķestra „Rīga” mārketinga speciāliste, E-pasts: Baiba.Tilhena@riga.lv, tālr.: +371 29255087


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi