Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
21.03.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rātsnamā apskatāma mākslinieka Roma Bēma darbu izstāde „Pasaules apceres” 06.03.2018 11:54 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
5. martā Rīgas domes (Rātslaukums 1) pirmā stāva foajē tika atklāta akvarelista, mākslas zinātnieka, pedagoga un akadēmiķa Roma Bēma darbu izstāde „Pasaules apceres”, kas veltīta mākslinieka 90 gadu jubilejas atcerei. Ieeja izstādē ir bez maksas.

„Cilvēks ir dzīvs tik ilgi, cik ilgi dzīvo viņa darbi un atmiņas par viņu,” atklājot izstādi, teica Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane. Viņa norādīja, ka R.Bēms ir atstājis Rīgai lielu un nozīmīgu mantojumu – savu darbu kolekciju, no kuras nelielu daļu tagad ir iespējams apskatīt ikvienam rīdziniekam un tūristam. E.Aldermane īpaši uzsvēra, ka R.Bēms ir bijis izcils pedagogs, un viņa darbi glabāsies Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā.

Izstāde tiek organizēta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta projekta „R. Bēma mākslas telpa” ietvaros, lai sabiedrību iepazīstinātu ar pilsētai mantojumā atstāto darbu kolekciju, kas turpmāk 649 vienību apjomā glabāsies Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolā. Plānots, ka šajā skolā tiks izveidota R. Bēma mākslas telpa ar divām zonām. Pirmajā būs izvietota akvareļu darbu kolekcija, kā arī bibliotēka un piemiņas telpa „Sarunu salons”, bet otrā būs daudfunkcionāli izmatojama vieta, kas paredzēta zīmēšanas darbnīcām, lekcijām, performancēm un ar mākslu saistītiem pasākumiem. R. Bēma mākslas telpas izveide ir viens no Latvijas valsts simtgades Rīgas pasākumu programmas projektiem.

R. Bēma darbu izstāde „Pasaules apceres” būs apskatāma līdz 28. martam.

Foto

Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa, RD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece, tālr.: 26554446 un Indra Vilde, RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi