Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
06.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Anrijs, Arkādijs
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Trešdien, 17. jūnijā, apmeklētājiem durvis pēc atjaunošanas vērs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs, kas atrodas Vecrīgā, Konventa sētā, Kalēju ielā 9/11. 11.06.2020 16:44 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Trešdien, 17. jūnijā, apmeklētājiem durvis pēc atjaunošanas vērs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Porcelāna muzejs, kas atrodas Vecrīgā, Konventa sētā, Kalēju ielā 9/11.

Muzejā ir noslēgušies muzeja telpu renovācijas un pārbūves darbi, kuru rezultātā muzejs ir ieguvis papildu telpas ēkas pirmajā stāvā. Pēc pārbūves izveidots jauns muzeja ieejas mezgls un telpas radošajām aktivitātēm. Muzeja apmeklētāji varēs darboties ērtā vidē un patīkamā atmosfērā. Porcelāna muzejs ir vienīgais muzejs Rīgā, kas piedāvā apmeklētājiem porcelāna veidošanas un apgleznošanas radošās darbnīcas.

Pēc ārkārtas situācijas atcelšanas valstī, ievērojot visus noteiktos ierobežojumus, šobrīd muzejs piedāvā apskatīt atjaunoto ekspozīciju, Ineses Brants personālizstādi “Reciklējot RPR” un individuāli vai vienā mājsaimniecībā dzīvojošiem – piedalīties porcelāna apgleznošanas darbnīcās. Lai ievērotu sociālās distancēšanās nosacījumus, par dalību radošajās darbnīcās nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni vai rakstot e-pastu. Plašāka informācija muzeja mājas lapā  www.porcelanamuzejs.riga.lv.

Rīgas Porcelāna muzejs ir vienīgais muzejs Baltijas valstīs, kas saglabā un popularizē Latvijas porcelāna mākslu un ražošanas vēsturi. Muzeja kolekcijas veidošanās vēsture saistāma ar 20. gs. 70. gadu sākumu, kad Rīgas Porcelāna rūpnīcā, Maskavas ielā 257, kā atsevišķa struktūrvienība tika nodibināts muzejs. Pēc rūpnīcas likvidēšanas muzeja kolekcija nonāca Rīgas pašvaldības īpašumā. 2000. gada 19. decembrī ar pašvaldības lēmumu tika izveidots Rīgas Porcelāna muzejs, kas apmeklētājiem durvis vēra 2001. gada 30. oktobrī. Laika gaitā muzeja kolekcija ir augsi, šobrīd muzejs glabā vairāk kā 10 000 porcelāna, fajansa un citu keramisko materiālu priekšmetus. Divdesmito darbības gadadienu muzejs sagaida ar atjaunotu ekspozīciju un paplašinātām telpām.

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja, tālrunis 29477095, e-pasts vineta.zilinska@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi