Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Sigurds, Zigurds, Sigvards
Valūtas kursi
GBP: 0,8431
RUB: 68,1692
USD: 1,1035
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Liek maksāt zaudējumu atlīdzību par patvaļīgi nocirstiem kokiem 08.10.2019 14:58 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisija pirmdien, 7. oktobrī, lēma, ka dzīvokļu īpašnieku biedrībai „Kristaps 23” jāapmaksā zaudējumu atlīdzība par dabas daudzveidības samazināšanu, jo Kristapa ielā 23 patvaļīgi nocirsti divu robīniju stumbri ar diametriem 22 un 33 cm. Zaudējumu atlīdzība aprēķināta 313,03 eiro apmērā.
„Izmeklējot šo gadījumu, tika secināts, ka dzīvokļu īpašnieku biedrībai 2013. gadā tika atteikta robīniju nociršana. Šā gada augustā Rīgas Pašvaldības policija informēja Būvvaldi, ka vienam kokam nozāģēts atzars. Teritoriju apsekoja apstādījumu inspektore, kura konstatēja, ka jau diviem kokiem ir nozāģēti stumbri. Gribu uzsvērt, ka visiem kokiem pilsētā ir sabiedriska vērtība, un par to uzturēšanu un aizsardzību ir atbildīgs zemes īpašnieks vai tiesiskais valdītājs. Tāpat aicinu arī kokkopjus- arboristus pirms jebkādu zāģēšanas darbu veikšanas pārliecināties, vai darbu pasūtītājs ir saņēmis nepieciešamās atļaujas,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko.
 
Neatkarīgi no tā, vai ir konstatējama vainīgā persona, zaudējumu atlīdzība par dabas daudzveidības samazināšanu jāmaksā jebkurā gadījumā. Atbilstoši Civillikumam tieši īpašniekam ir pilnīgas varas tiesības pār lietu, līdz ar to viņam arī jāuzņemas atbildība par notiekošo viņa īpašumā, tai skaitā par to, ja kāds nocirtis uz viņa zemes augošu koku.
 
Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa, RD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece, tālr.: 26554446; e-pasts: Dzintra.Abolina@riga.lv

Diskusija “"Rail Baltica" kā projekts Rīgas attīstībai"
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi