Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
20.03.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Irbe, Made
Valūtas kursi
GBP: 0,8555
RUB: 73,1062
USD: 1,1358
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz J.Bergina personālizstādi 01.08.2018 12:39 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
No 17. augusta līdz 14. oktobrim Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma Jura Bergina personālizstāde „No Ābela līdz Kainam”.

Juris Bergins ir viena no ekstravagantākajām personībām latviešu keramiķu vidū. Viņa rokraksts spilgti iezīmējas Latvijas un Eiropas mākslas ainā. Alegoriskās un provokatīvās kompozīcijas tiek atlietas porcelānā un apgleznotas virsglazūras tehnikā. Fakts, ka priekšmeti veidoti kā tējkannas vai krūzes var palikt neievērots uz spilgtā vēstījuma fona. Mākslinieks strādā ar sociāli kritiskām un politiskām tēmām. Asi un precīzi novērojot un fiksējot laikmeta zīmes, viņš tās trāpīgi ietver savās asprātīgajās kompozīcijās. Autors teju raksta savu alternatīvo pasaules vēsturi. Atpazīstamie Bībeles tēli, mijoties ar mākslas vēstures replikām un laicīgās pasaules personībām, zīmoliem un simboliem, savietoti mākslinieka darbos veido jaunus kontekstus, radot arī līdz šim, iespējams, neuzdotus jautājumus. J. Berginam patīk spēlēties arī ar valodu nozīmēm un asociācijām. Mākslinieks izaicina skatītāju drosmīgi tulkot viņa stāstu, neatstājot vienaldzīgu.

Juris Bergins pašlaik dzīvo un strādā Lietuvā. Mākslinieks pazīstams ar savu ekstravaganto rokrakstu - košiem, simbolu pilniem darbiem, kas veido asprātīgas atsauces uz laikmeta artefaktiem. Izstādē Rīgas Porcelāna muzejā tiks eksponēti mākslinieka unikālie autordarbi, kas tapuši pēdējo gadu laikā.

Papildinformācija: Ieva Nagliņa Rīgas Porcelāna muzeja Ekspozīcijas un izstāžu kuratore, tālr.: +371 67012944 vai +371 29117405; E-pasts: ieva.naglina@riga.lv; interneta vietne: www.porcelanamuzejs.riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi