Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
15.10.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Eda, Hedviga, Helvijs
Valūtas kursi
GBP: 0,8798
RUB: 70,8543
USD: 1,1031
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Bezmaksas koncertā Rīgas Sv. Pētera baznīcā uzstāsies Valaamas klostera koris 17.09.2019 15:27 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Piektdien, 20. septembrī, plkst. 15.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā „Maskavas dienu” pasākumu ietvaros notiks Valaamas klostera kora koncerts. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Par Valaamu sauc vislielāko salu no Lādogas ezera 30 salām. Tur jau kopš XIV gadsimta darbojas pareizticīgo klosteris, kuru ar lielu bijību turpina apciemot tūkstošiem svētceļnieku gan no Krievijas, gan citām pasaules malām. Šajā klosterī ir senas dziedāšanas tradīcijas, kas pārstāv Krievijas ziemeļu klosteru mūzikas kultūru.

Šodien Valaama klostera starptautisko slavu vairo arī pareizticīgo dziedoņu koris, kas izveidots 1993. gadā. Desmit pastāvēšanas gados Valaama dziedoņu koris ir apliecinājis savu augsto līmeni gan piedaloties ikgadējos Ziemassvētku un Lieldienu festivālos, gan sniedzot vieskoncertus Vācijā, Somijā, Lielbritānijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Kora repertuārā ir vairāk nekā simt Valaamas, Kijevas, bulgāru, serbu un citu tradicionālo dziedājumu, kuru autori nav zināmi, kā arī izcili krievu komponistu garīgās mūzikas paraugi un tautas dziesmas.

Koncertprogrammas pirmajā daļā klausītāji varēs izbaudīt Valaamas klostera seno dziedājumu atmosfēru, bet programmas otrajā daļā tiks atskaņoti klasiskie Krievijas kora mūzikas darbi par dzimteni.

Informāciju sagatavoja: Ilze Krūkle, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 67181066; e-pasts: ilze.krukle@riga.lv


Paziņo Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkursa rezultātus
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi