Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
19.02.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Zane, Zuzanna
Valūtas kursi
GBP: 0,8762
RUB: 74,9142
USD: 1,1328
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgā viesosies Tallinas un Viļņas kamerorķestri 28.06.2018 13:10 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Sveicot Baltijas valstis simtgadē, to galvaspilsētu – Rīgas, Tallinas un Viļņas – orķestri apvienojušies koncertprogrammā „Simtgades skaņas”. Tallinā programma tiks atskaņota Brīvības laukumā šā gada 25. augustā. Viļņā koncerts notiks Katedrāles laukumā 2. septembrī. Savukārt Rīgā koncerts notiks Rīgas svētku laikā – 18. augustā plkst. 17.00 VEF Kultūras pilī.

Šogad aprit 25. gadadiena kopš Rīgas, Tallinas un Viļņas sadarbības līguma parakstīšanas. Šajā laikā notikusi aktīva un veiksmīga Baltijas valstu galvaspilsētu sadarbība pilsētu attīstības, drošības, satiksmes, arhitektūras, izglītības, kultūras un sporta jomās. Stiprinot sadarbību kultūrā, tiek rīkoti Baltijas galvaspilsētu orķestru koncerti. Tā būs unikāla iespēja dzirdēt Tallinas kamerorķestra, Viļņas pilsētas Sv. Kristofera kamerorķestra un Orķestra „Rīga” saspēli uz vienas skatuves. Programmā paredzēta katra kolektīva uzstāšanās koncerta pirmajā daļā un visu trīs orķestru kopspēle koncerta otrajā daļā.

Tallinas kamerorķestris (Tallinn Chamber Orchestra) un tā mākslinieciskais vadītājs Risto Josts ir guvis atpazīstamību ne tikai Igaunijā, bet arī Eiropas valstīs. Kamerorķestri 1993. gadā dibināja Tonu Kaljuste, pēc kura orķestra mākslinieciskā vadība bijusi gan Juhas Kangasa, gan Eri Klāsa rokās. Savam priekšnesumam Rīgas koncertā Tallinas kamerorķestris ir izvēlējies Jana Rētsa „Koncertu kamerorķestrim” ar solistiem Raivo Tafenau (saksofons) un Tītsu Kikassu (vijole).

Viļņas pilsētas Sv. Kristofera kamerorķestris (The Vilnius City Municipality St. Christopher Chamber Orchestra) dibināts 1994. gadā, un tā ilggadējs vadītājs bijis Donatas Katkus, no kura māksliniecisko vadību tikai šogad ir pārņēmis jaunais diriģents Modestas Barkauskas. Viļņas kamerorķestris gatavo īpašu uzstāšanos koncertam Rīgā ar lietuviešu izcilo tautas dainu dziedātāju Veroniku Povilionieni un saksofonistu Petras Višņauskas.
Savukārt Orķestris „Rīga” ar savu māksliniecisko vadītāju Valdi Butānu izvēlējušies koncerta pirmajā daļā atskaņot Artura Maskata „Tango” ar akordeonista Artūra Novika dalību.

Koncerta otrajā daļā, apvienojoties visiem trim orķestriem, tiks izveidots 85 mūziķu liels kolektīvs. Skanēs trīs skaņdarbi, kas šobrīd tiek īpaši aranžēti šādam izpildītāju sastāvam un kuru autori – Raimonds Pauls, Eino Tambergs un Tomo Leiburo – pārstāvēs trīs Baltijas valstis. Koncertā skanēs arī Djūka Elingtona vairākdaļīgais opuss „Nakts būtnes” („Night Creature”) džeza bendam un simfoniskajam orķestrim. Orķestrim pievienosies solists Daumants Kalniņš, koncertu vadīs Liene Jakovļeva un Orests Silabriedis.

Koncertu rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.

Ieeja koncertā VEF Kultūras pilī 18. augustā plkst. 17.00 būs ar bezmaksas ielūgumiem, kuri būs pieejami VEF Kultūras pils kasē darba laikā no otrdienas, 14. augusta.

Informāciju sagatavoja: Baiba Tilhena, Orķestra „Rīga” mārketinga speciāliste, E-pasts: Baiba.Tilhena@riga.lv, tālr.: +371 29255087


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi