Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
05.06.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Igors, Ingvars, Margots
Valūtas kursi
GBP: 0,8969
RUB: 77,8132
USD: 1,1250
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
9. novembrī jau 12. reizi Rīgā notiks rogaininga sacensībās 25.10.2019 14:12 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
9. novembrī pie tirdzniecības centra „Alfa” tiks dots starts jau divpadsmitajam „Rīgas rudens rogainingam”, kurā pilsētas apvidū orientēsies skrējēji un kontrolpunktu meklētāji gan no Latvijas, gan citām valstīm. Dalībniekiem tiks piedāvātas vairākas distances: „Better4U” divu stundu distance, „Alfa” četru stundu pastaiga, „Garmin” sešu stundu orientēšanās un „Isostar” 14 – 16 km rogaininga skrējiens. Kā ierasts, bērniem būs sarūpēta bezmaksas pastaiga ar aizraujošiem kontrolpunktu meklēšanas uzdevumiem un balvām.

Šoreiz rogaininga dalībnieki sacentīsies Juglā, Šmerlī un Pļavniekos, kur dalībnieki varēs nonākt līdz pat lielākajai termoelektrostacijai Latvijā TEC-2 un Ulbrokai. Kā allaž Rīgā rogaininga teritorija būs daudzveidīga. Organizatori pasākumā aicina piedalīties visus – arī tos, kuri baidās no īpašajiem apzīmējumiem kartē. „Rīgas rudens rogaininga” karte ir veidota tā, lai dalībnieki varētu orientēties arī pa ceļiem, ielām un ēkām – līdzīgi, kā tas ir, izmantojot populārās navigācijas aplikācijas „Waze” vai „Google Maps”.

„Orientēšanās un aktivitātes brīvā dabā kļūst arvien iecienītāka brīvā laika pavadīšanas nodarbe ne tikai cilvēkiem, kuriem ikdienā ir mazkustīgs dzīvesveids, bet arī ģimenēm ar bērniem, kuriem kopā būšana gūst vēl lielāku vērtību, ja tā spēj apvienot visu intereses. Redzot to, cik aktīvi, entuziasma pilni ir rogaininga dalībnieki, cik prieka viņiem sniedz izzināt apkaimi, kas ikdienā iespējams paskrien garām, nozibot gar transportlīdzekļa logu, t/c „Alfa” arī šogad atbalsta „Rīgas rudens rogaininga” pasākumu. Mēs priecājamies, ka varam veicināt vietējās kopienas saliedētību un apkaimē esošo objektu iepazīšanu veselīgā un aizraujošā veidā!” stāsta t/c „Alfa” vadītāja Liene Apine.

Uz „Rīgas rudens rogainingu”, kas ir šīs sezonas noslēdzošais rogaininga posms, tiek gaidīti pilnīgi visi – gan sportisti, kuru kodolu pārsvarā veido orientieristi, gan aktīvā dzīvesveida piekritēji, gan arī tie, kuriem patīk izkustēties svaigā gaisā, jo rogainings ir ļoti demokrātiska nodarbe, kurā sevi izmēģināt var jebkurš. Pirmkārt, dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotāko distanci un, otrkārt, distancē viņiem ir iespējas krāt tik daudz kontrolpunktu, cik paši uzskata par nepieciešamu. Turklāt komandā pietiek tikai ar diviem dalībniekiem. Līdzšinējie dalībnieki apstiprinās, ka, meklējot kontrolpunktus, azarts ir garantēts.

„Joprojām mēģinām iepriecināt dalībniekus ar jaunām lietām un uz kartēm izvietojam nosaukumus visinteresantākajām vietām, kur pēc sacensībām būtu vērts vēlreiz atgriezties. Esam pārliecināti, ka, piemēram, Biķernieku trases līkumu nosaukumus „Ģenerālis”, „Smilšu kalns”, „Raganu katls” zina tikai daži. Esam pārliecināti, ka dalībnieki nonāks pie tāda paša secinājuma kā mēs, ka Rīga ir daudz lielāka, skaistāka un interesantāka, nekā šķitis līdz šim,” tā sacensību jaunumus komentē sacensību vadītājs Jānis Vanags.

Rogainingam 9. novembrī starts tiks dots pie t/c „Alfa”, stāvlaukumā uz Šmerļa ielas pusi. Dalībnieki distancē dosies dažādos laikos – plkst. 10.00 starts tiks dots 6 stundu komandām, plkst. 11.00 – 4 stundu komandām, bet tieši dienas vidū, plkst. 12.00, starta šāvienu izdzirdēs 2 stundu komandas, rogaininga pastaigas un rogaininga skrējiena dalībnieki.

Rogainings ir komandu orientēšanās sporta veids, kas radies Austrālijā. Tā nosaukums izveidojies no trīs sporta veida izgudrotāju vārdu savienošanas. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās no 2 līdz 4 dalībniekiem, un nozīmīgākā atšķirība no klasiskās orientēšanās ir iespēja rogainingā katrai komandai pašai izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām.

Sacensības atbalsta Rīgas pašvaldība, „Isostar”, t/c „Alfa”, „Garmin”, „ Laima Better4U”, „Baltais”.

Sīkāka informācija par sacensībām un reģistrēšanās pieejama interneta vietnē: www.rigasrogainings.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.: 26708034; E-pasts: indra.vilde@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi