Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
05.06.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Igors, Ingvars, Margots
Valūtas kursi
GBP: 0,8969
RUB: 77,8132
USD: 1,1250
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
Juris Radzevičs pārstāvēja Rīgu 8. ES pilsētu mēru samitā Londonā 27.06.2019 14:03 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs ir atgriezies no divu dienu vizītes Londonā, kur pārstāvēja Rīgu 8. ES galvaspilsētu mēru un Eiropas Komisijas 8. tiešā dialoga debatēs.

ES galvaspilsētu mēri apsprieda jautājumus, kas saistīti ar pilsētu nozīmi turpmākās Eiropas pilsētvides politikas veidošanā. Ņemot vērā, ka drīzumā tiks iecelti jauni Eiropas Komisijas komisāri, kā arī finišam tuvojas nākamā finanšu perioda plānošanas dokumentu sagatavošana, galvaspilsētu mēri vēlējās EK nosūtīt skaidru vēstījumu - galvaspilsētām nepieciešama tiešāka iesaiste Eiropas pilsētvides politikas veidošanā un Eiropas Komisijai ir jāvērš dalībvalstu valdību uzmanība intensīvāka dialoga nepieciešamībai ar galvaspilsētu līderiem.

Pārrunājot, kā 2016. gadā Amsterdamā pieņemtā Eiropas pilsētvides attīstības programma (EU Urban Agenda) ir kalpojusi tās sākotnējam mērķim, Juris Radzevičs norādīja: „Rīga atbalsta lielāka finansējuma sniegšanu ilgtspējīgai pilsētu attīstībai līdz pat 10 %, salīdzinot ar priekšlikumu palielināt valsts piešķīrumu līdz 6 %. Tas pamatots ar faktu, ka Rīga nodarbojas ne tikai ar pašvaldības jautājumiem, bet arī ar visaptverošām metropoles funkcijām, kas netiek finansētas vai atbalstītas ar valsts līdzekļiem. Mūsuprāt, Eiropas Komisijas kompetencē ir ietekmēt Eiropas pilsētvides attīstības programmas nākotni tieši praktiski. Rīga atbalsta ideju, ka Eiropas Komisijai ir jāieceļ jauns priekšsēdētāja vietnieks ar atbildības jomu, kas būtu tieši attiecināma uz pilsētvides attīstības programmas ieviešanas darba kārtības jautājumiem.”

Citas svarīgas tēmas, kuras risināja sanāksmē, ir pilsētu ieguldījums klimata pārmaiņu novēršanā, aizvien pieaugošās bažas par vardarbīga ekstrēmisma pieaugumu Eiropā un, visbeidzot, ne mazāk svarīgi, Eiropas un Lielbritānijas sadarbības nākotne, ņemot vērā nenoteiktību, ko izraisījis „Brexit”.

„Neatkarīgi no valstu valdību pieņemtajiem lēmumiem ir svarīgi saglabāt solidaritāti un turpināt sadarbību starp pilsētām,” uzsvēra J.Radzevičs.

Samits noslēdzās ar 8. ES galvaspilsētu mēru samita Londonas deklarācijas pieņemšanu. Tajā norādīts: „Mūsu pilsētas ir progresa virzītājspēki. Mēs apzināmies, ka, tikai esot atvērti un strādājot kopā, mums ir izredzes apmierināt mūsu pilsoņu cerības un risināt mūsdienu globālās problēmas.”

Nākamā mēru sanāksme notiks Zagrebā 2020. gada pirmajā pusē.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Ilze Krūkle, tālr.: 670261066; e-pasts: ilze.krukle@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi