Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
23.06.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Līga
Valūtas kursi
GBP: 0,8766
RUB: 73,5314
USD: 1,1648
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Karoga izkāršana  
„Rīgas mākslas telpā” atklās ielu mākslinieka KIWIE personālizstādi „Mimik” 09.11.2016 12:52 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Piektdien, 11. novembrī, pulksten 20.00 izstāžu zāles „Rīgas mākslas telpa” lielajā zālē tiks atklāta ielu mākslinieka KIWIE personālizstāde „Mimik”. Atvasinot izstādes nosaukumu (mīmikrija – formas, krāsas maiņa, kura rodas līdzībā ar apkārtējo vidi; mimicēt – imitēt, atdarināt apkārt esošo), ekspozīcijas raksturs tiek veidots, pētot cilvēces neapturamo tieksmi kopēt un atdarināt, veidojot jaunas identitātes.

Nepilngadīgajiem veiksmīgi iekļūt naktsklubā ar viltotu vadītāja apliecību ir absolūta folklora. Sīkajiem nepieciešams izskatīties un uzvesties kā lielajiem, tā tas vienmēr bijis, ir un būs. Identificēties ar spēcīgākajiem vai vismaz spēcīgākiem ir dabisks instinkts, lai izdzīvotu. Jaudīga identitāte rodas pamazām un tā veidojas tieši tāpat - apaugot ar citām, dominējošām ietekmēm.

Ielu māksla un graffiti Latvijā ir salīdzinoši svaigs produkts, kurā vēl jāpiedzimst un jānomirst neskaitāmām stiprākām „paaudzēm”, lai to sauktu par kultūru, tomēr vēsture tai top šobrīd.

Kas ir KIWIE? Tas ir desu suns, lācis, cūka, govs un visādi citi lopi, ko nu katrs tajā saskata, un nevar apgalvot, ka kāds kļūdītos. Smieklīgais, parasti smaidīgais, druknais pintiķis uz namu fasādēm, telpās un ielās pa visu pasauli ir dzīvs nu jau vairāk kā 10 gadus. Latvijā dzimis un audzis, KIWIE, kā jau „opis”, nolēmis atzīmēt šo jubileju ar pieklājīgu izstādi. KIWIE savā retrospektīvajā izstādē centies sameklēt to, kas to veidojis, un tos, ko tas veidojis.

KIWIE ir viens no pirmajiem ielu māksliniekiem Latvijā, kurš balstīja savu māksliniecisko rokrakstu uz viena konkrēta tēla daudzveidīgo atkārtošanu, iegūstot plašu atpazīstamību starp zīmētājiem ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās.

Izstāde apmeklētājiem pieejama no 12. novembra līdz 11. decembrim izstāžu zālē „Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3).

Papildinformācija: Luīze Lismane, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības „Rīgas mākslas telpas” projektu vadītāja, E-pasts: Luize.Lismane@riga.lv; tālr.: +371 67105490, +371 29386903

Informāciju sagatavoja: Anete Pitena, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Mediju un komunikācijas projektu vadītāja, tālr.: +37129158686; E-pasts: anete.pitena@riga.lv; interneta vietne: www.kulturasapvieniba.riga.lv


Atzīmējot Latvijas simtgadi, Rīgu apmeklē Tallinas un Viļņas mēri
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi