Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
10.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Lija, Olīvija, Olivers, Odrija
Valūtas kursi
GBP: 0,8966
RUB: 80,0425
USD: 1,1342
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Rīgas Centrālo bibliotēku var apmeklēt attālināti 03.04.2020 15:55 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Laikā, kad ielas ir tukšas, un cilvēki labprātāk uzturas mājās, kad kultūras iestādes ir slēgtas un iecienītās izklaides vietas nedarbojas, Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) piedāvā iespējas saviem reģistrētajiem lasītājiem apmeklēt bibliotēku attālināti.
Bibliotēkas lasītāji var izmantot dažādus pakalpojumus. 3td e-GRĀMATU bibliotēkā šobrīd var saņemt 18 e-grāmatas vienlaicīgi. Ja esat RCB reģistrēts lietotājs, bet Jums vēl nav „Mana bibliotēka” autorizācijas datu, ar kuriem var reģistrēties 3td-e GRĀMATU bibliotēkā, sazinieties ar RCB nodaļu vai filiālbibliotēku, kuras pakalpojumus izmantojat, un Jūs tos saņemsiet.
 
Pieteikumu nepilngadīgas personas reģistrēšanai aizpilda un paraksta ar elektronisko parakstu viens no bērna vecākiem.
 
Attālināti bibliotēka piedāvā iespēju izmantot arī RCB veidotās datubāzes, piemēram, Novadpētniecības datu bāzi, kurā apkopota informācija par vēsturiskiem Rīgas namiem un arhitektūras pieminekļiem, kultūras, izglītības u.c. iestādēm, parkiem, tiltiem, salām, ūdenskrātuvēm dažādos pilsētas mikrorajonos.
 
RCB tīmekļa vietnē sadaļā „Iepazīsti Rīgu” var atrast informāciju par dažādām Rīgas apkaimēm un koka Rīgas objektiem. Audio formātā var noklausīties projektā „Mans stāsts par Rīgu” ierakstītos rīdzinieku atmiņu stāstus par Rīgu, ko papildina fotogrāfijas un citi dokumenti. Pieejama datu bāze „Rīga latviešu daiļliteratūrā”, kurā apkopoti informācijas resursi par dažādiem Rīgas objektiem latviešu prozā un dzejā.
 
RCB reģistrētajiem lietotājiem piedāvājam bez maksas attālināti izmantot arī autorizētās tiešsaistes datu bāzes: Letonika, EBSCO un Flipster.
 
Bibliotēka piedāvā dažādus resursus arī tiem, kas mācās attālināti. Tās ir jau minētās datu bāzes, kā arī vairāki RCB izdevumi - Romānu sērija „Mēs. Latvija, XX gadsimts”, Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata u.c.
 
Aprīlī bez maksas ir pieejami Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas resursi: kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā un Periodika.lv – vairāk nekā 1400 periodiskie izdevumi digitālā formā.
 
Tiem, kuri vēl nav reģistrēti bibliotēkas lietotāji, jāaizpilda pieteikuma veidlapa, kura jāparaksta ar elektronisko parakstu un jānosūta pa e-pastu bibliotēkai. Veidlapa atrodama RCB mājaslapā vai arī pa e-pastu saņemama no bibliotēkas, iepriekš sazinoties ar izvēlētās bibliotēkas bibliotekāru pa e-pastu vai telefonu. Plašāka informācija atrodama tīmekļa vietnē: www.rcb.lv

Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi