Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
10.07.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Lija, Olīvija, Olivers, Odrija
Valūtas kursi
GBP: 0,8966
RUB: 80,0425
USD: 1,1342
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Interneta tiešraidē iepazīstinās ar Rīgas skolēnu radošo darbu krājumu „Skolas gaitu tautasdziesmas” 28.04.2020 11:30 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Ceturtdien, 30. aprīlī, plkst. 16.00 interneta tiešraidē notiks Rīgas skolēnu dzejas darbu konkursa „Skolas gaitu tautasdziesmas” grāmatas atvēršanas svētki, kur ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt par šī izdevuma tapšanu un iepazīt tā saturu.

Skolēnu radošo darbu konkurss „Skolas gaitu tautasdziesmas” notika divu gadu garumā, aicinot Rīgas skolēnus radīt mūsdienīgus dzejas darbus, kas stilistiski pieskaņoti tautasdziesmu noskaņām. Konkursā skolēni gan paši iesūtīja savus dzejas darbus, gan tika mudināti tos pierakstīt, apmeklējot vairākas Rīgas skolas.

Darbos pamatskolas un vidusskolas skolēni aprakstīja skolas ikdienu, mācību procesu un starpbrīžos piedzīvoto, attiecības ar skolotājiem un draugiem. Konkursa gaitā vairāk nekā 100 skolēnu radītās mūsdienu tautasdziesmas tika apkopotas un izdotas grāmatā.

Radošo darbu konkursa mērķis bija veicināt skolēnu radošumu un aktualizēt tautasdziesmu žanru, kā arī ilustrēt aktualitātes mūsdienu skolas vidē un saglabāt šo laiku noskaņas kā savdabīgu vēstures liecību.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, grāmatas atvēršanas svētki notiks interneta tiešraidē, kuras laikā izdevuma sastādītāji skatītājus iepazīstinās ar grāmatas tapšanu, būs darbu lasījumi, kā arī mūziķes Katrīnas Dimantas muzikāli priekšnesumi.

Pasākuma tiešraide notiks 30. aprīlī plkst. 16.00 interneta vietnē: https://ej.uz/skolasgaitutautasdziesmas

Pēc grāmatas atvēršanas svētku tiešraides ieraksts būs skatāms Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta youtube.com/RDIKSD kontā, kā arī šī projekta facebook.com kontā: https://www.facebook.com/skolasgaitutautasdziesmas

Konkursu organizēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar biedrību „I Did It”.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. 26708034


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi