Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Sigurds, Zigurds, Sigvards
Valūtas kursi
GBP: 0,8431
RUB: 68,1692
USD: 1,1035
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Aicina apmeklēt 1991. gada barikāžu atcerei veltītu koncertu Rīgas Domā un piemiņas pasākumus pilsētā 10.01.2020 12:39 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Janvāris ir barikāžu atceres mēnesis, tāpēc Rīgā notiks vairāki šiem spriedzes pilnajiem notikumiem veltīti pasākumi, un viens no lielākajiem ir barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts „Piesaukšana” Rīgas Domā, kas notiks 20. janvārī plkst. 19.00. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Tradicionāli barikāžu aizstāvju atcerei Rīgas Domā notiek koncerts. Šogad Rīgas dome iedzīvotājus aicina uz koncertu „Piesaukšana”, kurā piedalīsies komponisti Mārtiņš Brauns un Uģis Prauliņš, dziedās postfolkloras grupa „Iļģi”, Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris „Gaudeamus”, jauktais koris „Cantus fortis” diriģenta Ivara Cinkuss vadībā.

Koncerta programmā skanēs fragmenti no Mārtiņa Brauna poēmas „Daugava” ar Raiņa vārdiem, kā arī Uģa Prauliņa radītā kantāte ar Jāņa Jaunsudrabiņa tekstu “Piesaukšana. Piemini Latviju”.

Pieminot 1991. gada barikāžu laiku, Rīgā notiks arī citi pasākumi. 13. janvārī atceres ugunskurs tiks iedegts Zaķusalā, bet 16. janvārī būs ziedu nolikšana un piemiņas brīdis pie Vecmīlgrāvja tilta. Savukārt 20. janvārī jau no rīta tik iedegti piemiņas ugunskuri Doma laukumā, ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt 1991. gada barikāžu muzeja ekspozīciju un piedalīties ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā. Šajā dienā barikāžu laika atceres ugunskuri degs arī pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas.

Koncertu „Piesaukšana” atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienību un Rīgas Domu.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034;
www.iksd.riga.lv
twitter.com/RDIKSD
facebook.com/rd.iksd
youtube.com – RD IKSD


Diskusija “"Rail Baltica" kā projekts Rīgas attīstībai"
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi