20.09.2019
Ginters, Guntra, Marianna
  Ziņas / Rajonos un priekšpilsētās
Vakarbuļļu peldvietā uzstādītas koka laipas gājējiem 20.08.2019 16:38 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Projekta „Piekrastes apsaimniekošanas praktisko aktivitāšu realizēšana” ietvaros labiekārtota Vakarbuļļu peldvieta, izbūvējot laipas gājējiem.

Projekta mērķis ir veicināt jūras piekrastes joslas pārdomātu apsaimniekošanu, nodrošinot tajā iedzīvotājiem un apmeklētājiem kvalitatīvu, tīru un drošu vidi, kā arī veicināt pašas pludmales pieejamību, vienlaicīgi arī veicinot tur esošās bioloģiskās daudzveidības saglabāšanos.

Ņemot vērā, ka Vakarbuļļu peldvieta ir iedzīvotāju iecienītākā Zilā karoga peldvieta Rīgā, kā arī to, ka peldvieta atrodas dabas parka „Piejūra” teritorijā, kas ir iekļauta Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā NATURA 2000, lai mazinātu uz dabas pamatni radīto antropogēno slodzi, kā arī kontrolēti novirzītu peldvietas apmeklētāju plūsmu un mazinātu kāpu eroziju, minētā projekta ietvaros, Pārdaugavas izpilddirekcija uzstādīja koka gājēju laipu Vakarbuļļu peldvietā.

Projekts tika realizēts Latvijas vides un aizsardzības fonda valsts budžeta apakšprogrammas „Vides aizsardzības projekti” ietvaros. Kopējais valsts budžeta apakšprogrammas finansējums 2019. gadam veido 200 000 eiro, kas tiek sadalīts starp visām Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes pašvaldībām, vai to institūcijām, atbilstoši apsaimniekojamās piekrastes krasta līnijas garumam. Rīgas pašvaldībai no valsts budžeta dotācijā tika piešķirti 8157,70 eiro.

Informāciju sagatavoja: Aira Šmelde, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 67037902; e-pasts: aira.smelde@riga.lv

Rīgas mērs Oļegs Burovs tiekas ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču