Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
18.02.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Kintija, Kora
Valūtas kursi
GBP: 0,8324
RUB: 68,7554
USD: 1,0835
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
Turnīrs „Krastu mačs” notiks desmito reizi, dalībnieki apvienos spēkus labdarības iniciatīvā 05.08.2019 16:34 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Klātesot basketbola cienītājiem un virknei sabiedrībā zināmu sporta draugu, noskaidroti desmitā diennakts basketbola turnīra „Krastu mačs” dalībnieki. Šogad cīņā par turnīra ceļojošo kausu Daugavas labā un kreisā krasta komandu rindās plecu pie pleca sacentīsies arī populāri mūziķi, aktieri, politiķi un sportisti. Šī būs pirmā reize, kad turnīra ietvaros dalībnieki apvienos spēkus labdarības iniciatīvā „Spēlē. Dzīvo. Droši”.

Ikgadējie basketbola svētki – diennakts basketbola turnīrs „Krastu mačs” -  tradicionāli norisinās pie Kongresu nama Rīgas svētku un Ostas svētku ietvaros, kas šogad notiks 17. un 18. augustā. Ņemot vērā, ka šis ir turnīra desmitais – jubilejas gads – pasākums plānots vēl krāšņāks un pārsteigumiem bagātāks nekā ierasts.

„Ne tikai ūdens vieno krastus, bet arī „Krastu mačs”. Tāpēc esam patiesi priecīgi, ka arī šogad jau tradicionāli Ostas svētku laikā norisināsies basketbola diennakts turnīrs „Krastu mačs”. Par to noteikti liels paldies jāsaka Edgaram ar komandu, kuri šo ideju par turnīru desmit gadu laikā ir izlolojuši no mazas sēkliņas līdz grandiozam pasākumam, kas dabīgi attīstās un ar katru gadu kļūst aizvien atraktīvāks un apmeklētājiem pievilcīgāks. Turklāt šī gada labdarības ideja par bērnu un jauniešu izglītošanu par drošību pie un uz ūdens arī mums ir aktuāla tēma, ar ko bieži saskaramies. Šī noteikti ir pozitīva iecere, kas varētu sekmēt „Krastu mača” dalībniekus kāpināt savu metienu precizitāti. Mēs, Rīgas brīvosta, esam daļa no pilsētas, un gribam iedzīvotājiem un pilsētas viesiem sniegt pozitīvas emocijas atraktīvā veidā. Novēlu visiem dalībniekiem, rīdziniekiem, pilsētas viesiem, kā arī ārvalstu tūristiem, tai skaitā arī Rīgas ostā ienākošo kruīza kuģu pasažieriem, piedalīties, skatīties, just līdzi un atbalstīt!” norāda Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Kā atklāj pasākuma organizatori, arī šogad „Krastu mača” ietvaros īpaši spraiga spēle basketbola laukumā gaidāma, tiekoties politiķiem no Daugavas labā un kreisā krasta komandām. Tāpat īpašā basketbola spēlē sacentīsies aktieri pret mūziķiem. Latvijas aktierus pārstāvēs Varis Vētra, Andris Bulis, Artūrs Putniņš, Niklāvs Kurpnieks, Rihards Jakovels, Romāns Bargais un Kārlis Arnolds Avots. Bet viņiem pretī stāsties mūziķi – Juris Kalnišs, Roberts Martinovskis, Oskars Petrauskis, Jānis Ķirsis, Helvijs Finķis, Rūdolfs Budze, Ģirts Rozentāls jeb Ozols un Elvijs Pārpucis. Savukārt komandu kapteiņu pienākumus aktieriem uzņemsies režisors Dzintars Dreibergs, bet mūziķiem basketbola kluba „VEF Rīga” direktors Gatis Jahovičs.

Šis ir pirmais gads, kad diennakts basketbola turnīra „Krastu mačs” laikā norisināsies arī labdarības aktivitāte, ar kuras palīdzību tiks vākti līdzekļi projektam „Spēlē. Dzīvo. Droši”. Katrs punkts, kas tiks gūts 2019. gada „Krastu mača” basketbola spēlēs, tiks pārvērsts divu eiro ziedojumā un novirzīts bērnu un jauniešu izglītošanai par drošību ūdenī un pie tā. Par iegūtajiem līdzekļiem Rīgas skolu un sporta skolu audzēkņiem tiks organizētas teorētiskās un praktiskās nodarbības ar mērķi vairot jauniešu izpratni par drošu atpūtu pie ūdens. Nodarbības vadīs sertificēti glābēji un peldēšanas treneri ar ilggadēju pieredzi glābšanas dienestā uz ūdens.

„Diennakts basketbola turnīrs „Krastu mačs” sadarbībā ar savu ilggadēju sadarbības partneri - apdrošināšanas kompāniju „Balta” - rūpēs par bērnu un jauniešu drošību vēlas sniegt iespēju gūt zināšanas, kas, iespējams, kādreiz var izglābt dzīvību,” par labdarības iniciatīvu stāsta „Krastu mačs” idejas autors, galvenais organizators un basketbola kluba „VEF Rīga” valdes priekšsēdētājs Edgars Jaunups.

„Pērn dzīvību noslīkstot zaudēja 124 cilvēki, no tiem 6 bērni. Divas reizes vairāk nekā dzīvību zaudēja ceļu satiksmes negadījumos. Noslīkšana kā nāves cēlonis mūsu valstī tiek konstatēts piecreiz biežāk nekā citās Eiropas Savienības valstīs. Iemesls tam ir zināšanu un atbildīgas rīcības trūkums, nepietiekama peldētprasme, kā arī pārgalvīga rīcība. Traģisko situāciju var mainīt zināšanas, izpratne un jauni ieradumi drošai atpūtai pie ūdens, tāpēc, jo īpaši svarīgi ir izglītot bērnus,” norāda biedrības „Peldēt droši” dibinātāja Zane Grundiņa – Arāja.

Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad „Krastu mačā” apmeklētājus priecēs ne tikai spraigas basketbola spēles starp Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotājiem, bet būs iespēja piedalīties dažādās atrakcijās un konkursos, baudīt labāko mūziķu priekšnesumus, kā arī nogaršot visdažādākos ēdienus. Piesātināto muzikālo un izklaides programmu ar hiphop izpildītāja anša lielkoncertu uz AAS „BALTA” skatuves, starptautiski atzītās dziedātājas Aminatas, kulta grupas „Mazais princis” un repa improvizācijas grupas „Brīvrunu projekts” uzstāšanos papildinās „Mežpils alus” garšu festivāls, dažādas atrakcijas un konkursi.

Viens no pagājušā gada lielākajiem muzikālajiem atklājumiem – Latvijas hiphopa mūziķis ansis – turnīra klātesošos dalībniekus un viesus sola priecēt ar savu līdz šim vērienīgāko šī gada koncertu, kurā piedalīsies arī vairāki citi Latvijā zināmi mākslinieki. Viņu vārdi atklāti gan tiks tikai paša koncerta laikā.

„Šis noteikti būs LIELAIS koncerts šī vārda vistiešākajā nozīmē. Šī gada laikā ar savu solo programmu esmu pabijis uz dažādām Latvijas skatuvēm, tomēr nekas nelīdzināsies „Krastu mača” koncertam. Tas būs īpašs ar to, ka kopā ar mani uzstāsies daudz draugu – viesmākslinieku. Ņemot vērā šo faktu, esam pat speciāli pielāgojuši programmu. Bez kautrēšanās vilkšu uz skatuves visus, ko vien varēšu, tāpēc būs daudz enerģijas un trokšņa, turklāt to varēs redzēt un piedzīvot ikviens, kuram nebūs slinkums ierasties. Gatavojieties pārsteigumiem, esiet gatavi bļaut līdzi, un kopā ar mani un visu pārējo „brandžu” Rīgas centrā parādīt, kāds ir īsts 2019. gada hip-hop šovs!” saka ansis.

Tāpat pārsteigumu „Krasta mačs” apmeklētājiem gatavo arī mūziķe Aminata: „Esmu ļoti priecīga, ka piedalīšos „Krastu mačā”! Manuprāt, tas ir ļoti vērienīgs, spilgts un dinamisks pasākums! Jūtos ļoti iedvesmota, un jau tagad cītīgi kopā ar radošo komandu gatavojam kādu ļoti īpašu pārsteigumu skatītājiem!”

„Krastu mačs” ir diennakts basketbola turnīrs, kurā tradicionāli piedalās un savā starpā sacenšas Daugavas labā un kreisā krasta iedzīvotāji. Deviņu gadu laikā, kopš noris turnīrs, kopvērtējumā ar 5:4 vadībā izvirzījušies Daugavas kreisā krasta basketbolisti. Tradicionāli ik gadu komanda, kura uzvar, savā īpašumā iegūst ceļojošo kausu, kura autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, tēlnieks Aigars Bikše. Jāpiebilst, ka dalība turnīrā ir bez maksas un katrs dalībnieks saņem unikālu spēles kreklu – kreisais krasts baltā krāsā, bet labais – melnā krāsā. Kreklu dizaina autors arī šogad būs mākslinieks Kristians Brekte.

„Krastu mačs” 2019 notiks sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas jau kopš pirmā gada ir šī turnīra patrons, Rīgas domi, AAS „Balta”, basketbola klubu „VEF Rīga”, SIA „Tet”, SIA „Uniso”, SIA „Pata kokmateriāli”, AS „Aldaris” un SIA „Sportland”.

Papildinformācija: Zane Rutkovska, tālr.: 26576297; E-pasts: zane@vefriga.com

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838, mob. tālr.: 26708034


Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas laboratoriju korpuss svin spāru svētkus
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi