22.09.2019
Maigurs, Mārica, Māris
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā
Sākusies balsošana par Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa pieteikumiem 19.08.2019 10:10 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa komisija izvērtējusi visus konkursam iesniegtos pieteikumus, un no pirmdienas, 19. augusta, tie ir pieejami iedzīvotājiem balsošanai.

Balsošanas vietne ar pilnu projektu aprakstu iedzīvotājiem pieejama mājaslapā: www.balso.riga.lv. Balsojums tiks veikts viena kalendārā mēneša ietvaros līdz šā gada 19. septembrim (ieskaitot).

Atbilstoši konkursa nolikumam pēc iedzīvotāju balsojuma beigām konkursa vērtēšanas komisija lems par nepieciešamā finansējuma apstiprināšanu tiem projektiem, kas balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu. Par konkursa vērtēšanas komisijas sēdes laiku tiks paziņots atsevišķi, kad iedzīvotāju balsojums būs noslēdzies.

Iedzīvotājiem, kas sasnieguši 16 gadu vecumu, būs iespēja nobalsot ar vienu „par” balsi par kādu no iesniegtajiem projektiem. Elektroniski par savu izvēlēto projektu varēs balsot mājaslapā: www.balso.riga.lv, autorizējoties caur vietni: www.latvija.lv. Savukārt, lai nobalsotu klātienē, jādodas uz kādu no pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centra teritoriālajām atrašanās vietām - Kungu ielā 7/9, Brīvības ielā 49/53, Daugavpils ielā 31, Eduarda Smiļģa ielā 46 vai Dzirciema ielā 28. Lai nobalsotu klātienē, līdzi jāņem pase vai ID karte.

Konkurss izsludināts, lai veicinātu apkaimju attīstību Rīgā, to teritorijas kā pilsētas daļas identitāti, atpazīstamību un sekmētu to revitalizāciju, kā arī pastāvīgi un mērķtiecīgi veicinātu apkaimju iedzīvotāju iesaisti un līdzdalību apkaimju attīstībā. Ar izsludinātā konkursa starpniecību Rīgas pašvaldība piešķirs finansējumu projektiem, kuru realizēšanas vieta ir sabiedrībai pieejama publiskā lietošanā esoša pašvaldībai piederoša vai piekrītoša publiska ārtelpa un projekts saistīts ar apkaimes infrastruktūras uzlabošanu, kam konstatējama paliekoša un sabiedriski nozīmīga vērtība.

Izsludinātā konkursa nolikums paredz, ka viena apkaimju attīstības projekta realizācijai var piešķirt finansējumu līdz simts tūkstošiem eiro. Kopumā pašvaldība šiem mērķiem 2019. gada budžetā ir paredzējusi finansējumu pusmiljona eiro apmērā. Konkursam projektus varēja pieteikt gan nevalstiskās organizācijas, gan biedrības, gan arī nodibinājumi, kas pārstāv Rīgas apkaimju intereses.

Pavisam kopā konkursam tika iesniegti 34 pieteikumi, no kuriem 14 tika akceptēti balsošanai, bet 20 noraidīti. Visu akceptēto projektu realizācijas kopsumma ir aptuveni 771 tūkstotis eiro.

Informāciju sagatavoja: Aira Šmelde, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 67037902; e-pasts: aira.smelde@riga.lv