Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
18.02.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Kintija, Kora
Valūtas kursi
GBP: 0,8324
RUB: 68,7554
USD: 1,0835
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Sports  
Pirmo reizi Rīgā notiks „Drosmes skrējiens” 15.08.2019 12:38 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
24. augustā Rīgā pirmo reizi norisināsies „Drosmes skrējiens”, kas ir piedzīvojumu un šķēršļu pasākums, kurš aicina 7 vai 14 km trasē doties gan individuālos skrējējus, gan komandas. Skrējiena sērijas kopvērtējuma punktus jau ir ieguvuši skrējēji Ikšķiles un Cēsu posmos. Kopvērtējumā tiek ņemti vērā trīs labākie rezultāti no četriem posmiem. Noslēguma posmā Liepājā gaidāma cīņa par „Drosmes skrējiena” 2019. gada sezonas kopvērtējuma uzvarētājiem.

Tautas piedzīvojumu un šķēršļu skrējiens (pasaulē saucams par OCR) Rīgā notiks ar Rīgas pašvaldības un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

„Drosmes skrējiens” kā sporta pasākums norisinās jau ceturto gadu, pulcējot gan jaunus, gan vecus, gan profesionālus sportistus, gan sporta entuziastus, radot pozitīvu un emocijām bagātu sporta atmosfēru. Distances maršruti ir dažādi un norisinās Latvijas skaistākās vietās. 2019. gada sezona sastāv no četriem posmiem (2018. sezonā bija 3 posmi). Tie notiek: Ikšķilē - dabas parkā „Zilie kalni”, Cēsīs - Cēsu pilsētas svētku sporta dienas ietvaros 21. jūlijā, Rīgā - 24. augustā Biķernieku trasē un blakus esošajā Biķernieku mežā, 14. septembrī - Liepājā Beberliņu sporta un atpūtas bāzē.

Distanču šķēršļi ir dažāda lieluma un formas - koka barjeru sienas, virvju tīkli, dzeloņstieples, auto riepas, ledaina ūdens baseini, dažādi citi šķēršļi - grāvji, dubļu bedres un citu dabas veidotu grūtību pārvarēšana. Distances uzdevumi ir smilšu maisu un koka bluķu nešana, akmeņu vilkšana un arī atmiņu testi.

Katrā posmā tiek sapulcināti aptuveni 350 - 400 dalībnieku. Liels skaits ir to, kuri piedalās jau no pirmā gada. Trešo gadu 10 ātrākie katra posma skrējēji, iegūst kvalifikāciju piedalīties Eiropas OCR sacensībās un pārstāvēt Latviju un izmēģināt spēkus OCR arēnā kopā ar sportistiem no visas pasaules.
Pazīstamākais „Drosmes skrējiena” dalībnieks OCR aprindās ir Artjoms Rekuņenko, kurš pārstāv Latviju arī Eiropas un pasaules līmeņa OCR sacensībās un ieņem dažādas godalgotas vietas.

Mājas lapas sadaļā: https://www.drosmesskrejiens.lv/lv/gallery var iepazīties ar dalībnieku intervijām gan no 2019. sezonas, gan no 2018. gada posmiem, kā arī redzēt video un foto no pasākumiem un pieņemt savu lēmumu reģistrēties skrējienam.

Sacensības Rīgā noritēs viegli sasniedzamā vietā Biķernieku trasē, ieeja no Šmerļa ielas (Šmerļa, Linezera iela). Pirmais starts plkst. 12.00 un ik pa 15 min. līdz 100 cilvēku lielām grupām. Reģistrācija un dalības numuru saņemšana sākas no plkst. 10.00.

Trasē būs SIA „Ķekavas avots” dzeramais punkts, kā arī Ķekavas avota ūdens pudele finišā. Pirms katra starta drosmīgos iesildīs treneri no „Sporto Rīga”, kuri arī aktīvi paši veido komandas un piedalās sacensībās. Medaļa un zobupasta „Splat” tiks katram finišējušajam dalībniekam. Godalgotās vietas tiks apbalvotas ar balvām no dažādiem sponsoriem. Nokļūšana ir gan ar kājām no apkārt esošajiem rajoniem, gan sabiedrisko transportu, gan privāto auto. Tuvākā pietura sabiedriskajam transportam (15., 21. autobuss). Liela autostāvvieta būs pie ieejas pasākumā Linezera ielā, trasē. Drosmīgie var iet arī no Biķernieku trases galvenās ieejas, pie reizes iesildoties skrējienam (18. trolejbuss, 5., 31., 15. autobuss).

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob.: 26708034; E-pasts: indra.vilde@riga.lv


Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas laboratoriju korpuss svin spāru svētkus
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi