Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
22.09.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Maigurs, Mārica, Māris
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Piestiprina pirmo apliecinājuma plāksnīti pie kultūrvēsturiskas ēkas fasādes, kura šogad atjaunota ar Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu 18.07.2019 16:10 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Ceturtdien, 18.jūlijā, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs un Merķeļa ielas 5 daudzdzīvokļu nama īpašnieki piestiprināja šogad pirmo projekta realizācijas apliecinājuma plāksnīti pie kultūrvēsturiskās ēkas fasādes, kas atjaunota ar Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu.

Daudzdzīvokļu ēka Merķeļa ielā 5 ir celta 1885. gadā pēc arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projekta, un tā ir viena no trim identiskām ēkām ielas posmā no Marijas ielas līdz Krišjāņa Barona ielai. Ēkai ir saglabājusies sākotnējā fasādes arhitektūra, kuras apdarē bagātīgi ir izmantoti historisma perioda dekoratīvie paņēmieni un reljefa apdares elementi.

„Jau ceturto gadu Rīgas pašvaldība ir izsludinājusi konkursu „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai”, kurā šogad kopumā tiek īstenoti 78 dažādi ar namu fasāžu atjaunošanu vai to detaļu restaurēšanu projekti. Kopumā šim mērķim pašvaldība piešķir līdzfinansējumu 1,2 miljonu apmērā. Ik gadu ir pieaudzis ne tikai pieteikto projektu skaits, bet arī namīpašnieki aktīvi izmanto pašvaldības sniegto piedāvājumu un kopīgi pieņem lēmumu par dalību ne tikai konkursā, bet arī par sava finansējuma piešķiršanu tieši ēkas atjaunošanas darbiem. Un tā kopumā ir pozitīva tendence, jo tiek uzlabota Rīgas pilsētvide, kas ir kopīgs ieguvums rīdziniekiem un arī pilsētas viesiem,” pēc tikšanās norādīja Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs.

Pēc tam Rīgas domes Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldes darbinieki un namīpašnieki pārrunāja vietējās nozīmes pieminekļa Ģertrūdes ielā 19/21 nama fasādes atjaunošanas darbu gaitu, par kuru īstenošanu kopumā ir vienojušies 38 nama kopīpašnieki. 1909. gadā celtā ēka ir vietējās nozīmes piemineklis, un tā ir būvēta pēc arhitekta Rūdolfa Filipa Donberga projekta renesanses manierē. Fasādē mijas gluds apmetums ar izteiksmīgu raksturojumu, ko papildina plastiski veidotas starpdzegas un zemlogu paneļi. Ēkas siluetu izceļ masīvi frontoni un stūra tornis.

Sanāksme turpinājās pie daudzdzīvokļu ēkas A. Čaka ielā 52, kura ir celta 1899. gadā pēc arhitekta Konstantīna Pēkšēna projekta. Ēka ir celta eklektisma stilā, un par tās atjaunošanu šogad vienojās 39 kopīpašnieki. Ēkas apjoms ir plastisks, jo uz tās fasādes ir izmantotas daudzveidīgas detaļas un dekoratīvie rotājumi, dažādas faktūras un jumta izbūve. Erkers ar torni ēkas stūrī ir viens no arhitekta K. Pēkšēna simboliem Rīgas arhitektūrā, jo viņš bija pirmais arhitekts, kas ar torņiem sāka akcentēt pilsētas kvartālu stūrus, kas kalpo kā orientieri kopējā ielas telpā.

Tiekoties ar Elizabetes ielas 7 ēkas īpašnieci, tika pārrunāta jau iepriekš realizēto projektu gaita un aktuālie jautājumi. Šobrīd 1900. gadā pēc arhitekta Hermaņa Oto Hilbiga projekta celtajai dzīvojamai ēkai tiek atjaunots vēsturiskais jumta segums. Četru stāvu augstā eklektisma stila mūra ēka ir celta kā mansarda īres nams, kuram raksturīgi krāšņi sava laikmeta stila elementi, piemēram, balkons un arī tornīšu apdares elementi.

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisijas rīkotajā konkursā „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai” šogad tika saņemti kopumā 133 projektu pieteikumi.

Plašāka informācija par konkursu publicēta mājas lapā: www.atjauno.riga.lv

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece, tālr.: 67037357; e-pasts: baiba.gailite@riga.lv


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi