Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
06.12.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Niklāvs, Nikolajs, Niks, Nikola
Valūtas kursi
GBP: 0,8447
RUB: 70,7798
USD: 1,1094
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Tradicionālajā Zāļu tirgū Rīgā gaidāma lustīga līgošana un varena tirgošanās 19.06.2019 13:56 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
21. jūnijā no plkst. 9.00 līdz 19.00 pašā Vecrīgas sirdī, Doma laukumā jau divdesmit ceturto reizi notiks Rīgas pilsētas tradicionālais ielīgošanas pasākums Zāļu tirgus.

Lai sagatavotos Līgo svētku svinēšanai, Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi varēs iegādāties Jāņu zāles, lietišķās mākslas meistaru darinājumus, kā arī dažādus gardumus. Acis priecēs puķu klēpji un ziedu vītnes, kurās vienkopus sajūtamas visas Latvijas jāņuzāļu smaržas, turpat būs arī ozola zaru un vārpu vainagi. Saimnieces piedāvās pašus gardākos sierus, tradicionāli aizdarītus ar ķimenēm vai citām garšvielām, kārdinošus spīdīgus pīrāgus un pašceptu maizi. Varēs baudīt un nopirkt svaigi izsviestu medu, gaļas kūpinājumus, gardas plekstes, zeltainas reņģes un citas zivis. Savukārt amatnieku teltīs varēs atrast gan etnogrāfiskus, gan mūsdienīgus linu izstrādājumus, keramiku, rotas, darinājumus no koka un daudz ko citu.

No plkst. 10.00 līdz 19.00 apmeklētājus priecēs skatuves programma. Jāņa tēva lomā šogad iejutīsies Mārtiņš Ruskis. Skaistākās Līgo un tautā iemīļotas dziesmas spēlēs un izdziedās pūtēju orķestri „Fanfara” un „Rīga”, bērnu vokālie ansambļi „Knīpas un knauķi”, „Magonīte”, Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis „Līvlist”, Daigas Galejas senioru koru grupa, folkloras kopa „Kokle”, jauktais koris „Laudate”, vīru vokālais kvartets „Harmonija Rīgai” un viena no ievērojamākajām latviešu šlāgermūzikas grupām „Zeļļi”. Lustīgus deju priekšnesumus sniegs bērnu deju ansambļi „Teiksmiņa”, „Dancītis” un „Bitīte”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Sidrabi”, deju kopa „Marmale” un Rīgas Danču klubs, kas izdancinās arī tirgus apmeklētājus.

Zāļu tirgu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un tas notiek ar Rīgas pašvaldības un Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Vineta Žilinska, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības mediju un komunikācijas projektu vadītāja., tālr.: 67181444; E-pasts: vineta.zilinska@riga.lv


Rīgā iededz svētku egli un sāk darboties Ziemassvētku tirdziņi
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi