19.07.2019
Digna, Jautrīte, Kamila, Sāra
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā
Rīgā bija vairāki desmiti tūkstošu līgotāju 24.06.2019 11:21 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Foto: F64, V.Proškins
Līgo svinības Rīgā apmeklēja vairāki desmiti tūkstošu rīdzinieku, pilsētas viesu, kā arī ārvalstu tūristu, kas piedalījās vērienīgajā pasākumā „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...” un lustējās tradicionālo Jāņu svinībās Dzegužkalnā. Svinētāju vidū bija īpaši daudz ārzemnieku.

Pasākuma „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...” apmeklētāji varēja baudīt svētku programmu uz trīs skatuvēm, kur uzstājās Latvijā populāri mūziķi un aktieri, bija iespēja dzirdēt maestro Raimonda Paula joku dziesmu programmu „Viena tante teica...”, kā arī mieloties vairāk nekā trīsdesmit kafejnīcas un miestiņa teltīs.

Rīgas pašvaldība saka lielu paldies visiem māksliniekiem, kas līgotājus priecēja ar lielisko  programmu, kā arī šo svētku organizatoriem un apmeklētājiem. Domes vadība izsaka pateicību Rīgas Pašvaldības policijas, Valsts policijas un Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta darbiniekiem, kas profesionāli nodrošināja kārtību svinību laikā.

Kupli apmeklētas bija arī Tradicionālo Jāņu svinības Rīgas augstākajā kalnā - Dzegužkalnā, kur līgotāji kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazina latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.:  67026838; mob. tālr.: 26708034

Piestiprina apliecinājuma plāksnīti pie kultūrvēsturiskas ēkas fasādes