16.06.2019
Justīne, Juta
  Ziņas / Kultūra un izklaide
Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” aicina atzīmēt Pasaules jūgendstila dienu 07.06.2019 11:54 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Par godu Pasaules jūgendstila dienai, ko tradicionāli svin 10. jūnijā, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” 9. jūnijā aicina apmeklēt ekskursijas gida pavadībā pa jūgendstila kvartālu Rīgā. Pasākums notiek sadarbībā ar Eiropas jūgendstila pilsētu asociāciju “Reseau Art Nouveau Network”, un šogad tā uzmanības centrā kāpņu telpas, kas jūgendstila arhitektūrā ir dekoratīvas un ko dēvē par grezno namu vizītkarti. Ekskursijas iepazīstinās arī ar 2019. gada jubilāra, arhitekta Konstantīna Pēkšēna daiļradi.

10. jūnijā muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” viesosies Eiropas Padomes projekta “Routes4U” eksperti un žurnālisti, lai iepazītos ar Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu un muzeja darbību tā desmitajā jubilejas gadā, un iezīmētu Rīgu ka vienu no Eiropas kultūras maršrutu pilsētām.

Pasaules jūgendstila diena pirmo reizi tika svinēta 2013. gadā, kad starptautiskā jūgendstila pilsētu asociācija “Reseau Art Nouveau Network” (RANN) ierosināja pievērst uzmanību jūgendstila kultūras mantojumam un tā saglabāšanai, vienojoties kopīgi svinamā un īpaši tam veltītā dienā. RANN apvieno divdesmit Eiropas pilsētas, starp tām — Barselona, Milāna, Budapešta, Brisele, Alesunda, Aveiro, Badnauheima, Darmštate, Ļubļana, Subotica, Oradja, Segeda un Lašodefonda. Šogad asociācijai ir darbības divdesmitais jubilejas gads un, pateicoties Valsts kultūras un pieminekļu aizsardzības inspekcijai, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes mācībspēkiem un Rīgas pašvaldības atbalstam dalībai šajā asociācijā, Rīgas jūgendstila kultūras mantojums veiksmīgi popularizēts Eiropā.

Ekskursijas latviešu valodā būs plkst. 12.30, 14.00, 16.00, bet krievu valodā — plkst. 9.00, 10.30, 12.00. Sākums pie ieejas muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” no Strēlnieku ielas. Pieteikšanās dalībai bezmaksas ekskursijās pa tālruni 67181465 vai rakstot: jugendstils@riga.lv. 9. jūnijā ieeja muzejā par īpašu cenu - 2,00 EUR.

Pielikumā publicitātes foto: Alberta ielas 12 kāpņu telpa, Margaritas Fedinas foto.

Papildu informācija:
Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” projektu vadītāja