17.06.2019
Artis, Artūrs
  Ziņas / Rīga pasaulē
Rīga un Kobe svin sadraudzības 45. gadadienu 20.05.2019 16:02 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
No 17. līdz 20. maijam Kobē tika svinēta Rīgas un Kobes sadraudzības 45. gadadiena. Rīgu tajā pārstāvēja delegācija, kuru vadīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs. Viņš tikās ar Kobes mēru Kizo Hisamoto un deputātiem. Oficiālajos pasākumos piegadījās arī LR vēstniece Japānā Dace Treija-Masī.

Rīgas delegācija piedalījās Kobes pilsētas festivāla pasākumos un parādē, apmeklēja Ryukoku vidusskolu, tikās ar Kobes ostas un Zoodārza vadību. Tāpat 45. gadadienas ietvaros Kobē tika atklāta izstāde „Rīga 100 gados” ar  fotogrāfijām, kas tapušas atzīmējot Latvijas Republikas simtgadi 2018. gadā, kā arī notika etnomūzikas grupas „Tautumeitas” koncerts.

Kobe ir viena no Rīgas senākajām sadraudzības pilsētām. Līgums par Rīgas un Kobes draudzības sakariem tika parakstīts1974. gadā, bet 1991. gadā tas tika vēlreiz nostiprināts. Gadu gaitā Rīgas un Kobes sadraudzības ietvaros pilsētas sadarbojušās visdažādākajās jomās – kultūrā, izglītībā, sportā, pašvaldības pārstāvju pieredzes apmaiņā, pilsētvides iekārtošanā, zooloģisko dārzu sadarbībā, uzņēmējdarbībā – un abu pilsētu iedzīvotājiem bijusi lieliska iespēja gan piedalīties pasākumos, gan savstarpēji bagātināt izpratni un zināšanas par latviešu un japāņu kultūrām un sadzīvi.

Informāciju sagatavoja: Ilze Krūkle, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: +37167181066; e-pasts: ilze.krukle@riga.lv

Daugavā ielaisti nēģu kāpuri