19.07.2019
Digna, Jautrīte, Kamila, Sāra
  Ziņas / Rīgas domē
Lems par Esplanādes parka atjaunošanas iecerēm 13.05.2019 11:26 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Otrdien, 14.maijā, plkst.11.00 Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs sasaucis pašvaldības un valsts atbildīgo institūciju pārstāvju sanāksmi par Esplanādes parka atjaunošanu.

Lai aktualizētu Esplanādes parka teritorijas atjaunošanas jautājumus, sanāksmē ir aicināti piedalīties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš, pārstāvji no Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāles un Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes. Sanāksmē piedalīsies arī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko, Rīgas domes Īpašuma departamenta, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta, Rīgas pilsētas būvvaldes un pašvaldības uzņēmuma „Rīgas meži” atbildīgie speciālisti.

Esplanāde ir 8,75 hektārus plašs parks Rīgas centrā. Parkā ir uzstādīti pieminekļi M. Barklajam de Tolli, O. Kalpakam, Rainim, J Rozentālam. Parka teritorijā atrodas Kristus Piedzimšanas pareizticīgo katedrāle, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Mākslas akadēmija. Esplanādes parka veidošanu aizsāka ainavu arhitekts Georgs Kūfalts. Tagadējie parka apstādījumi veidoti ap 1950. gadu.

Aicinām sanāksmē piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus! Tiekamies Esplanādes parkā pie Raiņa pieminekļa!

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece, e-pasts: baiba.gailite@riga.lv

Piestiprina apliecinājuma plāksnīti pie kultūrvēsturiskas ēkas fasādes