19.04.2019
Fanija, Vēsma
  Ziņas / Rīgas domē
Informēs par Mežaparka jaunās estrādes būvniecības gaitu un turpmāko progresu 10.04.2019 11:37 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Ceturtdien, 11.aprīlī, plkst.10.30 aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus iepazīties ar Mežaparka jaunās estrādes būvniecības gaitu un turpmāko progresu.

Mežaparka topošo estrādi klātienē apmeklēs Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs, Kultūras ministre Dace Melbārde, Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Ungārijas vēstniecības Latvijā Ekonomikas atašejs Tamas Varga (Tamás Varga), PS „LNK, RERE” projektu direktori Valdis Koks un Jevgenijs Locovs, SIA „Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš, Valsts izglītības satura centra Neformālās izglītības departamenta vadītāja Agra Bērziņa, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Edgars Vītols, diriģenti Mārtiņš Klišāns un Ints Teterovskis, Rīgas domes deputāti un projektā iesaistītie institūciju un mediju pārstāvji.

Šogad 16. janvārī Mežaparkā jaunās estrādes pamatos tika iebetonēta kapsula ar vēstījumiem nākamajām paaudzēm. Mežaparka Lielās estrādes jaunās skatuves būvdarbi tiek organizēti divās daļās. Pirmo daļu ir plānots pabeigt līdz 2020. gada 18. jūnijam pirms XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Otro daļu turpinās īstenot pēc svētkiem līdz 2023. gadam, kad atzīmēs Dziesmu un deju svētku 150. gadadienu.

2016. gada 11. martā, Rīgas domei un Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālajam kultūras centram, parakstot līgumu par būvprojekta izstrādi ar Jura Pogas un Austra Mailīša arhitektu birojiem, tika uzsākta Mežaparka Lielās estrādes atjaunošana. Pirmais atjaunošanas posms – skatītāju lauka izbūve – ekspluatācijā tika nodots pagājušā gada 7. jūnijā.

Aicinām arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus piedalīties pasākumā!

Tiekamies Mežaparkā pie 1. ieejas vārtiem objektā – pielikumā karte. Publiskais pasākums notiks būvlaukumā, tāpēc aicinām dalību pasākumā reģistrēt iepriekš, nosūtot līdz ceturtdienas plkst. 9.00 savu pieteikumu uz e-pastu: baiba.gailite@riga.lv
Žurnālistu ērtībām līdz plkst. 9.45 pie domes ēkas RTU pusē gaidīs arī mikroautobuss. Automašīnas iebraukt parka teritorijā varēs no Viestura prospekta puses. Atgādinām, ka parka teritorijā atļautais braukšanas ātrums ir 20 km/h.

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, mob. tālr.: 26555927; e-pasts: baiba.gailite@riga.lv

Informē par Mežaparka jaunās estrādes būvniecības gaitu un turpmāko progresu