Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
20.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Alģis, Aļģirds, Oļģerts, Orests
Valūtas kursi
GBP: 0,8511
RUB: 68,2495
USD: 1,1108
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Otrajā adventē iedzīvotājus aicina apmeklēt koncertus un festivālu „Ziemassvētku egļu ceļš” 03.12.2019 16:44 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Sagaidot Otro adventi, iedzīvotāji aicināti apmeklēt koncertus Rīgas dievnamos, kultūras centros un koncertzālēs, kā arī doties apskatīt 10. vides objektu festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” mākslas darbus, kas šogad – festivāla jubilejas gadā – lielākoties izvietoti Kronvalda parkā.

Ceturtdien, 5. decembrī, ar izstādes „Rīgas egles stāsts” atklāšanu Rātsnamā, ar uzvedumu un egles iedegšanu Rātslaukumā sāksies 10. vides objektu festivāls „Ziemassvētku egļu ceļš”. Plkst. 16.00 Rātsnamā ikviens gaidīts retrospektīvā festivāla objektu foto prezentācijas pasākumā, kurā apkopots vizuālais materiāls par deviņu gadu laikā radītajiem interesantākajiem un savdabīgākajiem Latvijas mākslinieku autordarbiem vides objektu festivālam „Ziemassvētku egļu ceļš”. Visu festivāla norises laiku šādas izstādes būs apskatāmas arī Austrumu, Pārdaugavas un Ziemeļu izpilddirekcijās. Savukārt plkst. 16.30 Rātslaukumā, izspēlējot leģendu par pirmo rotāto svētku koku Rīgā, tiks iedegta Ziemassvētku egle, kas vienlaikus ir arī viens no šī gada festivāla objektiem.

Atzīmējot festivāla jubileju, tā veidotāji aicina mājas, telpas vai privātas zonas noformēšanā iesaistīties ikvienu, kurā ir iekvēlojusies brīnumainā, radošā svētku dzirksts. Šim nolūkam derēs oriģināls, radošs darbs, dekors, priekšmets vai kompozīcija, ko varētu raksturot ar nosaukumu „Citāda egle”. Savas neparastās idejas nofotografējiet un attēlus atsūtiet uz e-pastu: eglufestivals@riga.lv. Darbi tiks izvērtēti, un interesantāko ideju autorus apbalvots.

7. decembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks koncerts „Atver sirdi”, kurā piedalīsies vairāki senioru kolektīvi un solists Žoržs Siksna. Kora mūzika skanēs Rīgas Sv. Pāvila baznīcā koncertā „Dievišķais mirdzums”. Šajā dienā būs iespēja apmeklēt arī deju koncertu „Zemes raksti”, kas notiks kultūras centrā „Iļģuciems”.

Savukārt 8. decembrī Rīgas Sv. Pētera baznīcā, piedaloties Jolantai Strikaitei-Lapiņai, Antai Jankovskai un instrumentālajai grupai, būs dzirdams koncerts „Ziemassvētku nakts mūzika”, bet Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā klausītāji gaidīti baroka mūzikas koncertā „Vakara mūzika Otrajā adventē”.

Jaunieši aicināti uz kultūras centru „Mazā ģilde”, kur uzstāsies Kristīne Prauliņa un grupa „The Soulful Crew”, bet bērni gaidīti Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, kur būs skatāma muzikāla pasaka „Vecīša cimdiņš”. Pirms izrādes bērniem būs iespēja piedalīties rotaļu programmā kopā ar rūķiem. Otrajā adventē bērni aicināti gatavot apsveikuma kartītes, eglīšu rotājumus, telpu dekorus un dāvaniņas radošajā darbnīcā „Rūķu māja”, kas darbosies kultūras centra „Ritums” filiālē (Ieriķu ielā 43 A).

Adventa laika pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034;
www.iksd.riga.lv
twitter.com/RDIKSD
facebook.com/rd.iksd
youtube.com – RD IKSD


Rīgas domes vadība tiekas ar Brasas tilta būvdarbu veicējiem
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi