Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
05.06.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Igors, Ingvars, Margots
Valūtas kursi
GBP: 0,8969
RUB: 77,8132
USD: 1,1250
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Naktī uzsākta ielu un tiltu apstrāde ar pretslīdes materiāliem; kopumā Rīgas ielās strādā 25 tehnikas 01.12.2019 14:59 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka naktī uzsākta maģistrālo ielu un tiltu un satiksmes pārvadu apstrāde ar pretslīdes materiāliem. Kopumā Rīgas ielās šobrīd atrodas 25 tehnikas vienības.
Kā informē Satiksmes vadibas centrs, šorīt daudzviet tika novērots "melnais ledus". Nekavējoties tika norīkotas tehnikas vienības ielās, lai veiktu kaisīšanu ar pretslīdes materiāliem.
"Melnais ledus" strauji veidojas siltākā laikā pēc auksta perioda, kad brauktuves seguma virsmas piesalst, izveidojot plānu, neredzamu ledus kārtiņu. Tas ir īpaši bīstams, jo ir grūti pamanāms un mainīgos laika apstākļos var veidoties ļoti strauji.
Autovadītāji tiek aicināti būt piesardzīgi un izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu.
Atgādinām, ka no šodienas automašīnām jābūt obligāti aprīkotām ar ziemas riepām.
Ielu un tiltu uzturēšanas uzņēmumi Rīgā dežurē visu diennakti, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos nekavējoties veiktu maģistrālo ielu un tiltu, satiksmes pārvadu tīrīšanu un apstrādi ar pretslīdes materiāliem. Kopumā uzņēmējiem ir pieejamas 63 ziemas tehnikas vienības.
Ielu, tiltu un pārvadu uzturēšanas darbus Rīgā veic uzņēmumi, ar kuriem Satiksmes departaments konkursa rezultātā šogad noslēdza līgumus par transporta būvju ikdienas uzturēšanu no 2019. līdz 2024.gadam. Ielu un satiksmes pārvadu ikdienas uzturēšanu veic pilnsabiedrības "Daugavas labā krasta uzturētājs" un "Daugavas kreisā krasta uzturētājs".
Par ielu uzturēšanas nepilnībām aicinām iedzīvotājus informēt Satiksmes vadības centru, zvanot uz bezmaksas tālruni 80003600, kuri par nepieciešamajiem uzturēšanas darbiem informēs uzturētājus.
 
Informāciju sagatavoja:
Ilze Dimante,
Rīgas domes Satiksmes departamenta Sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr. 67012703; 26111123

Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi