13.12.2019
Lūcija, Veldze
  Ziņas / Kultūra un izklaide
Rīgā iedegs svētku egli un sāks darboties Ziemassvētku tirdziņi 27.11.2019 11:35 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Svētdien, 1. decembrī, Pirmajā adventē, plkst. 17.00 Rīgas iedzīvotāji un viesi gaidīti Doma laukumā, kur tiks iedegta svētku egle. Klātesošos ar muzikālu iestudējumu „Rūķu sētas stāsts” priecēs VEF Kultūras pils bērnu vokālais ansamblis „Momo” un Jaunmārupes jauniešu jauktais koris „Universum”, pasākumu vadīs aktieris Kristians Kareļins.

Līdz ar svētku egles iedegšanu pilsētā pakāpeniski tiks ieslēgts svētku apgaismojums un sāks darboties arī Ziemassvētku tirdziņi Doma laukumā un Esplanādē, kas apmeklētājiem būs pieejami jau no novembra beigām. Tirdziņos rīdzinieki un pilsētas viesi varēs iegādāties īpaši svētku laikam darinātus tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, ierastos ziemas sezonas cienastus un dāvanas. Svētku gaidīšanas laikā Ziemassvētku tirdziņi būs arī Kalnciema kvartālā, kur apmeklētājus gaidīs sestdienās un svētdienās, kā arī Āgenskalna tirgū, kas darbosies Trešās un Ceturtās adventes nedēļas nogalēs.

1. decembrī klausītāji gaidīti Mencendorfa namā koncertā „Senā mūzika Adventa laikā”. Rīgas Sv. Pētera baznīcā varēs baudīt Pirmās adventes koncertu „Ir klusa nakts”. Savukārt Rīgas Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas zēnu koris Romāna Vanaga vadībā kopā ar komponistu Uldi Marhileviču, mūziķiem, dziedātāju Antru Stafecku un aktieri Gintu Grāveli tiksies koncertā „Brīnišķīga satikšanās”. Rīgas Domā, piedaloties Orķestrim „Rīga” un vairākiem koriem un solistiem Ilzei Grēvelei-Skarainei, Marlēnai Keinei, Laurai Greckai un diriģentam Atvaram Lakstīgalam, izskanēs Pirmās adventes koncerts.

Šajā dienā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē klausītāji gaidīti kokļu mūzikas koncertā „Pēdas sniegā”. Tajā muzicēs apvienotais koklētāju ansamblis, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas meiteņu koris „Vivace”, solisti Rūdolfs Bētiņš, diriģents Kaspars Ādamsons, kā arī diriģenti Valda Bagāta, Ieva Mežgaile un Artūrs Oskars Mitrevics.
Bērni gaidīti ne tikai Ziemassvētku egles iedegšanas sarīkojumā Doma laukumā, bet arī brīvdabas pasākumā „Rūķu gājiens”, kas notiks pie Kultūras centra „Iļģuciems” ar svētku gājienu, pasakām, rotaļām, piparkūkām un pārsteigumiem. Kopā ar bērniem priecāsies deju kolektīvs „Dejotprieks”, kā arī Katlakalna improvizācijas teātra dalībnieki.

Savukārt Rīgas Porcelāna muzejs piedāvā Ziemassvētku rotājumu darbnīcu, kurā ikviens interesents varēs izveidot porcelāna suvenīrus un svētku dāvanas, izmantojot tonētu lejamo un veidojamo porcelāna masu. Darbnīcas Rīgas Porcelāna muzejā notiks visu decembri. Tās vadīs Rīgas Porcelāna muzeja muzejpedagoģes Astra Kaprāne un Rasa Jansone. Ziemassvētku rotājumu darbnīca pieejama katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Adventa laika pasākumus Rīgā atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034;
www.iksd.riga.lv
twitter.com/RDIKSD
facebook.com/rd.iksd
youtube.com – RD IKSD

Diskusija par Rail Baltica projekta realizāciju Rīgas teritorijā

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.