Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
24.01.2020
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Eglons, Krišs, Ksenija
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Kultūra un izklaide  
Pirmizrādi piedzīvos režisores Dzintras Gekas dokumentālā filma „Katra diena simtgadē. Gadalaiki” 12.11.2019 14:00 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
18. novembrī, Latvijas valsts 101. dzimšanas dienā, kinoteātrī „Splendid Palace” (Elizabetes ielā 61) notiks režisores Dzintras Gekas veidotās unikālas dokumentālās filmas „Katra diena simtgadē. Gadalaiki” pirmizrāde. Filma sastāv no četrām daļām: „Ziema”, „Pavasaris”, „Vasara”, „Rudens”. Tā ir tapusi, iemūžinot katru aizvadīto dienu 2018. gadā.

Filma ir tautas atspulgs Latvijas simtgades gadā: tās kadros skatītāji viegli atpazīs sevi un savu personīgo stāstu. Jau sākot ar Jaungada nakti 1. janvārī, kad cauri salūta skaņām pasaulē ierodas pirmais simtgades bērns – mazā Jete, un beidzot ar klavierspēli, kas skan pār sniegoto un saules izgaismoto Latvijas panorāmu; filmā ir iemūžinātas simtiem cilvēku dzīves. Turklāt, filmējot katru no 365 dienām, dažkārt pat ar vairākām kino kamerām, un, raugoties uz norisēm dabā, laukos un pilsētvidē, indivīda, ģimenes un sabiedrības dzīvē, operatoriem caur kinokameras aci spilgti izdevies notvert šo stāstu dažādos pretmetus: skaisto, skaudro, dižo, bezjēdzīgo, komisko un absurdo.

Filmas veidotāji ierauga šos unikālos kadrus, iemūžinot gan spilgtas personības un viņu sasniegumus, gan arī jauniešus, kuri aktīvi piedalās dažādos pasākumos un festivālos.

Ideja par filmu radās operatoram Viktoram Grībermanim kopā ar režisori Dzintru Geku. Tā bija vēlēšanās iepazīt Latviju un mīlēt Latviju. Pārsteigt skatītāju ar neparastiem stāstiem, ieraudzīt ikdienā nepamanīto un negaidīto. Būt dažādās Latvijas vietās – pilīs un būdiņās, cietumā un Saeimā, bērnudārzā un karnevālā.

Noskatoties 300 stundu garo materiālu, režisore nolēma uzņemto materiālu sadalīt četrās daļās - četri gadalaiki. Dzintra Geka uzaicināja četrus montāžas režisorus: filmu „Ziema” montēja Andra Doršs, filmu „Pavasaris” – Arta Ģiga, „Vasaru” – Armands Zvirbulis un „Rudens” – Madara Didrihsone. Filmā izmantota mūzika no Pētera Vaska klavieru cikla „Gadalaiki”, kuru izpilda četri izcili Latvijas pianisti – Georgijs Osokins, Vestards Šimkus, Reinis Zariņš un Rihards Plešanovs.

Kinodarba pirmizrāde kinoteātrī „Splendid Palace” notiks 18. novembrī. Filmas „Ziema” seanss sāksies plkst. 12.00, „Pavasaris” – plkst. 14.00, „Vasara” – plkst. 16.00 un „Rudens” – plkst. 18.00.

Papildinformācija: tālr.: +37128680279; E-pasts: sibirijasberni@gmail.com

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 26708034; E-pasts: indra.vilde@riga.lv


Rīgas domes vadība tiekas ar Brasas tilta būvdarbu veicējiem
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi