15.10.2019
Eda, Hedviga, Helvijs
  Ziņas / Kultūra un izklaide
Literāri – muzikālā pēcpusdienā atcerēsies komponistu Imantu Mežaraupu 08.10.2019 15:15 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
12. oktobrī plkst. 14.00 Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) filiālbibliotēkā „Vidzeme” notiks komponistam Imantam Mežaraupam veltīta literāri – muzikāla atceres pēcpusdiena. Tajā skanēs komponista audzēknes pianistes Dženiferes Rumpānes un pianistes Solveigas Selgas atmiņu stāsti par Imantu Mežaraupu mūzikā un dzīvē, kā arī Imanta Mežaraupa un viņam veltīti skaņdarbi Dženiferes Rumpānes un Solveigas Selgas atskaņojumā. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Šī gada 10. oktobrī Imantam Mežaraupam (1958–2013) apritētu sešdesmit viens gads. I. Mežaraupa daiļrades atbalsta fonds (IMDAF) sadarbībā ar RCB filiālbibliotēku „Vidzeme” rīko kārtējo atceres pasākumu „In memoriam. Imants Mežaraups – 61”. Laipni aicināti komponista, pedagoga, diriģenta un ērģelnieka Imanta Mežaraupa daiļrades cienītāji, audzēkņi, kolēģi, draugi, kā arī citi interesenti.

Šoreiz atceres pasākums tiek rīkots izstādes „NVO stāsti Latvijas simtgadē” ietvaros. Izstāde būs apskatāma RCB filiālbibliotēkā „Vidzeme” līdz šī gada 19. oktobrim.

Imants Mežaraups ir trimdas latvietis, dzimis Filadelfijā, mācījies Pensilvānijas Universitātē un ieguvis augstskolas diplomu gan mūzikā, gan inženierzinātnēs. Strādājis ASV augstskolās par mūzikas teorijas, vēstures, kompozīcijas un elektroniskās mūzikas pedagogu. Bijis orķestra, kameransambļu, kora un džeza ansambļa diriģents. Viņš ir strādājis arī pedagoģisko darbu Latvijas Mūzikas akadēmijā, Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, Rīgas Doma kora skolā un Talsu mūzikas skolā, bijis Talsu evaņģēliski luteriskās draudzes kora diriģents un ērģelnieks. Latvijas Komponistu savienības biedrs no 1999. gada.

Lai gan komponista radošais devums dziļi sakņojas latviešu kultūrā, I. Mežaraups saņēmis dažādas balvas un godalgas ne tikai Latvijā, bet arī ASV. Pēdējā saņemtā balva bija „Autortiesību bezgalības balva 2012” par skaņdarbu „Musica arcuata” stīgu orķestrim. I. Mežaraupa atdusas vieta ir Aknīstē, Tunķeļu kapos.

Papildinformācija: Žanna Švertiņa IMDAF valdes priekšsēdētāja, tālr.: +371 25622921; e - pasts: zanna_svertina@inbox.lv

Informāciju sagatavoja: Daina Ģeibaka, Rīgas Centrālās bibliotēkas sabiedrisko attiecību vadītāja., tālr.: 26102462; E-pasts: daina.geibaka@riga.lv

Paziņo Latvijas Nacionālā teātra piebūves metu konkursa rezultātus

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes tālrunis: 67026101.