19.07.2019
Digna, Jautrīte, Kamila, Sāra
  Ziņas / Rīga pasaulē
Rīgas kulināro mantojumu prezentē pasaules lielākajā gastronomijas un viesmīlības nozares festivālā 28.01.2019 16:40 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Pasaules lielākajā gastronomijas un viesmīlības nozares festivālā SIRHA, kas šajās dienās notiek Francijas pilsētā Lionā, apmeklētāji un nozares profesionāļi tika iepazīstināti ar Rīgas kulināro mantojumu.

Rīgas ziemai raksturīgo ēdienu – brieža gaļas medaljonus aroniju glazūrā – pēc populārā šefpavāra Mārtiņa Rītiņa receptes un virsuzraudzībā franču gaumē gatavoja šefpavārs Aurélien Delekta  no Lionas. Brieža gaļa – tas ir aristokrātisks ēdiens un kombinācijā ar aronijām, kas tik labi sader ar medījumu un simbolizē dabiskās Latvijas garšas.

M.Rītiņa piedāvātais medījums izpelnījās plašu publikas atzinību un to nobaudīja gan Lionas pilsētas Pirmais vicemērs Žoržs Kepenekjans (Georges Képénékian), gan Latvijas goda konsuls Alēns Palfrēns (Alain Palfraine), gan daudzi citi interesenti.

Rīgas kulinārā mantojuma prezentācija tika  īstenota pasaules gastronomijas pilsētu asociācijas “Délice” projekta “Jūsu superzvaigznes ēdiens vietējā pavāra interpretācijā” gaitā.

Rīga ir pasaules gastronomijas pilsētu apvienības „Délice” biedrs, kas paver iespējas realizēt sadarbības projektus, lai popularizētu pilsētu, tās augstvērtīgo kulināro mantojumu un veselīgu uzturu. Šobrīd asociācijas biedri ir 27 pilsētas četros kontinentos

Informāciju sagatavoja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Piestiprina apliecinājuma plāksnīti pie kultūrvēsturiskas ēkas fasādes