Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta
  Ziņas / Kultūra un izklaide
Mežaparka Lielās estrādes skatītāju laukā ierīkotais “Rīgas sniega parks” aicina izbaudīt ziemas sportiskās aktivitātes 04.01.2019 15:22 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
4. janvārī ar Mežaparka Lielās estrādes skatītāju laukā ierīkoto “Rīgas sniega parka” tehnisko nodrošinājumu iepazinās un turpmākos nepieciešamos uzlabojumus pārrunāja  Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs un ar uzņēmuma “Žagarkalns” īpašnieks Juris Žagars.

“Neskatoties uz to, ka līdzās šobrīd norit aktīvi Mežaparka jaunās estrādes būvniecības darbi, ir tehniski atrasts risinājums, kā  izmantot jaunizbūvēto objektu jau ziemā. Rekonstruētajā skatītāju laukā ir noņemto soli un pateicoties saražotajam sniegam ir izveidota kameršļūkšanas atrakcija ar vairākām trasēm. Jau nākamziem plānojam ziemas sportisko aktivitāšu skaitu teritorijā palielināt, piedāvājot iespēju slēpot, slidot un jau šobrīd kopīgi pārrunajām, kādi darbi vasarā ir jāveic, lai šo iespēju nodrošinātu,” informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs.

“Rīgas sniega parka” tiek izmantotas īpašas ar apvalku apvilktas kameras. Pēc katra nobrauciena kamera un tās braucējs tiek nogādāti starta vietā ar pacēlāja palīdzību. Sniega kārta kameršļūkšanas zonā ir gana bieza un, atgriežoties salam, tā vēl tiks papildināta un trašu skaits palielināts.

“Jau aizvadītajos gados rīdzinieki bija iecienījuši atpūtu Mežaparka teritorijā arī ziemas mēnešos, tāpēc īsi pirms gadu mijas darbu teritorijā atsāka “Rīgas sniega parks”. Neskatoties uz atkusni, parkā ir saražots pietiekams daudzums sniegs un arī šodienas laikapstākļi ir piemēroti, lai brīvdienas pavadītu kopā ar ģimeni un baudīt īstus ziemas priekus arī pilsētā,” par parka darbību klātesošos informēja uzņēmuma “Žagarkalns” īpašnieks Juris Žagars.
Sniega parka teritorijā darbojas arī kafejnīca, kurā ir iespēja nobaudīt siltus ēdienus un dzērienus, kā arī sasildīties pie ugunskura. Automašīnas pie parka var piebraukt no Viestura prospekta puses.

Sanāksmē piedalījās arī Mežaparka Lielās estrādes būvkompānijas “LNK, RERE” projektu direktors Valdis Koks, kā arī arhitekts Juris Poga, pašvaldības uzņēmuma “Rīgas Meži” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš un Rīgas domes Īpašuma departamenta priekšsēdētāja vietnieks Rihards Rusins.
Plašāka informācija par “Rīgas sniega parka” darbību ir publicēta mājas lapā www.sniegaparks.lv.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr. 67037357, mob. tālr.26555927, e-pasts: baiba.gailite@riga.lv