27.06.2019
Malvis, Malvīne
  Ziņas / Rīgas domē
Jau ceturto gadu Latvijas skolās notiks karjeras atbalsta kampaņa “Mācies būvniecību” 09.01.2019 16:16 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Trešdien, 9.janvārī, plkst.13.00 Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā (Purvciema ielā 38) atklāja Latvijas mēroga karjeras atbalsta kampaņu “Mācies būvniecību”. Karjeras kampaņas mērķis ir  radīt priekšstatu par labas prakses piemēriem būvniecības nozarē, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs, studiju iespējas augstskolās un koledžās, kā arī iedvesmot jauniešus darbam būvniecībā.

“Kampaņas “Mācies būvniecība” atklāšanas vieta nav izvēlēta tikai tāpēc, ka Rīgas Klasiskā ģimnāzija ir viena no labākām skolām Rīgā, bet šajā skolā mācību procesā jau notiek apmācības par dažādām inženierzinātnēm. Un manuprāt, tā ir lieliska iespēja gan šīs skolas, gan citu skolu pārstāvjiem no būvniecības nozarē vistiešāk iesaistītiem profesionāļiem uzzināt piedāvātās izglītības un karjeras iespējas. Savukārt būvniekiem ir iespēja ārpus saviem objektiem tikties ar to nākamiem lietotājiem un ieklausīties arī viņu viedokļos,“ atklājot karjeras atbalsta kampaņu “Mācies būvniecību” klātesošos informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs.

Kampaņas atklāšanas pasākumā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās un pieaugušo izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baiba Bašķere, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārvaldes priekšnieks Ivars Balamovskis, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktors Romans Alijevs, LLU Vides un būvzinātņu fakultātes asociētā profesore Sandra Gusta, RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns Juris Smirnovs, būvuzņēmuma “VELVE” valdes priekšsēdētājs Ainārs Leitēns un uzņēmuma “Forma 2” valdes loceklis Māris Tidriķis.

Jau ceturto gadu kampaņas “Mācies būvniecību” organizatori biedrība “Building Design and Construction Council” kopā ar sadarbības partneriem Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas” un Rīgas Celtniecības koledžu aicina skolēnus nākotni saistīt ar kādu no  būvniecības aizraujošām profesijām un līdz pat šī gada maijam viesojās dažādās Latvijas skolās. Kampaņas dalībnieki viesojas arī augstskolās, pie būvniecības programmas studentiem, lai paralēli teorētisko zināšanu apguvei studentiem būtu iespējams iepazīties ar praktiskiem pieredzes stāstiem. Gan skolniekiem, gan studentiem kampaņas laikā apmeklē Latvijas lielākos būvobjektus.

Pasākuma laikā prezentēs arī jauno kampaņas informatīvo bukletu “Aizraujoša profesija - būvnieks”. Plašāka informācija par kampaņu publicēta mājas lapā www.buvniekupadome.lv

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Komunikācijas nodaļas vadītāja, tālr. 67037357, mob.tālr.26555927, e-pasts: baiba.gailite@riga.lv
Papildus informācija par kampaņu “Mācies būvniecību”: Gunita Jansone, 29407147, gunita.jansone@inbox.lv un Agrita Lūse, 28373794, agrita.luse@gmail.com

Pasākums „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...”