Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
19.09.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Muntis, Verners
Valūtas kursi
GBP: 0,8872
RUB: 70,9405
USD: 1,1053
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
B.Rozentāle: Iedzīvotāji plašāk jāinformē par iespējām saņemt sociālos pakalpojumus un piedalīties veselību veicinošos pasākumos 28.01.2019 16:27 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas pašvaldība patlaban izcili pilda savas funkcijas sociālās palīdzības un veselīga dzīvesveida veicināšanas jomā atbilstoši pieejamajam finansējumam, tomēr ir vēl daļa iedzīvotāju, kas neizmanto piedāvātās iespējas, to pirmdien, 28. janvārī, tikšanās laikā ar Rīgas domes Labklājības departamenta un tā pakļautības iestāžu pārstāvjiem uzsvēra jaunievēlētā Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Baiba Rozentāle.

“Mums ir vienreizīgs kolektīvs, kuram pirmajā vietā ir misijas apziņa, mēs visi vēlamies palīdzēt līdzcilvēkiem. Tāpēc mums biežāk jārunā ar sabiedrību, lai informācija sasniegtu katru, kam tā ir vajadzīga. Tāpat jāveicina cilvēkos vēlme piedalīties dažādos veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumos, kurus piedāvā Labklājības departaments,” norādīja B. Rozentāle.

Tikšanās laikā Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte ieskicēja galveno aktuālo problēmu – lielo personāla mainību sociālās jomas iestādēs, kas saistīta gan ar atalgojuma apmēru, gan daļas darbinieku nepiemēroto izglītību. Komitejas priekšsēdētāja atzina, ka iespēju robežās cīnīsies par papildu finansējuma piešķiršanu pašvaldības šā gada budžetā – būs jādomā, kur palielināt finansējumu sociālajiem pabalstiem un pakalpojumiem, tāpat jāstrādā pie atalgojuma palielināšanas sociālās jomas darbiniekiem.

Tāpat tika minēts, ka liels izaicinājums sociālajai jomai ir sabiedrības veselības pasliktināšanās – aizvien vairāk pieaug to cilvēku skaits, kuriem nepieciešama ilgstoša aprūpe mājās. Tāpēc B. Rozentāle atzinīgi vērtēja paveikto veselības veicināšanas jomā, piemēram, departamenta izveidoto portālu www.veseligsridzinieks.lv un Facebook lapu, kas gada laikā apmeklēta teju 80 000 reižu. Šajā portālā iespējams uzzināt par dažādiem veselību veicinošiem pasākumiem, atkarību profilaksi un citām nozīmīgām tēmām.

Komitejas priekšsēdētāja informēja, ka tālākā darbu gaitā plāno pakāpeniski apmeklēt visas Rīgas patversmes, sociālās aprūpes centrus un citas Labklājības departamenta pakļautībā esošās iestādes, lai klātienē iepazītos ar situāciju.


Informāciju sagatavoja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinators Mārtiņš Vilemsons, tālr: 67026231, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.


Rīgas mērs Oļegs Burovs tiekas ar Baltkrievijas vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi