Lūcija, Veldze
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā
Neatkarīgo ražotāju ienākšana siltumenerģijas tirgū nodrošinājusi iespēju Rīgā saglabāt nemainīgi zemu tarifu 11.06.2018 10:41 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Vairāk nekā gadu pēc dabasgāzes tirgus atvēršanas ir pieaugusi gan dabasgāzes cena, gan AS „Latvenergo” tarifs, tādējādi mudinot AS „Rīgas siltums” aizvien aktīvāk izmantot biokurināmo un nodrošināt rīdziniekiem nemainīgi zemu siltumenerģijas tarifu.

Jauno neatkarīgo ražotāju ienākšana siltumenerģijas tirgū spējusi nodrošināt zemāku siltumenerģijas iepirkuma cenu, tādējādi kompensējot gāzes cenas un AS „Latvenergo” tarifa radīto izmaksu pieaugumu, kā arī devusi iespēju AS „Rīgas siltums” piesaistīt jaunus klientus. 2016./2017.finanšu gadā siltumenerģijas lietošana uzsākta 40 jaunos objektos ar kopējo siltuma slodzi 19 MW un noslēgti līgumi par 46 jaunu objektu pieslēgšanu ar kopējo siltuma slodzi 37,5 MW.

Savukārt „zaļās enerģijas” ražotāja – SIA „Rīgas BioEnerģija” – ienākšana siltumenerģijas tirgū, pusgada laikā saražojot 110 372 MWh ar vidējo lietderības koeficientu 107,4%, kas ir par 3,4% labāks nekā plānotais lietderības koeficients, un arī citu neatkarīgo ražotāju – SIA „Juglas jauda”, SIA „Energia verde”, SIA „Rīgas enerģija”, SIA „Eko Enerģija Rīga” – radītā konkurence veicinājusi siltumenerģijas iepirkuma cenas samazināšanos un attiecīgi iespēju nodrošināt tarifa stabilitāti, piedāvājot rīdziniekiem zemāko siltumenerģijas tarifu starp Latvijas lielajām pilsētām un Baltijas valstu galvaspilsētām šobrīd un arī turpmāk.

AS „Rīgas siltums” mērķtiecīgi virzās un turpinās virzīties videi un iedzīvotājiem draudzīgas enerģijas ražošanas virzienā. Vienlaikus jāatzīmē, ka situācija nozarē kopumā šādu projektu attīstībai nav vienkārša un, kā nesen organizētajā forumā „Tīra enerģija visiem eiropiešiem” atzina nozares eksperti, Latvijā joprojām nav vienotas valsts stratēģijas, kas ļautu mērķtiecīgi attīstīt atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Neraugoties uz sarežģīto situāciju nozarē, AS „Rīgas siltums” savas investīcijas „zaļajā projektā” SIA „Rīgas BioEnerģija”, kas ar 48MWh siltumenerģijas efektīvu un videi draudzīgu ražošanu īsā laikā spējusi dod būtisku ieguldījumu siltumenerģijas tarifa stabilizēšanā, uzskata par ekonomiski pamatotām, nodrošinot gan uzņēmuma, gan rīdzinieku intereses.

AS „Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77 % no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometru, no kuriem 74 % atrodas AS „Rīgas siltums” īpašumā.

AS „Rīgas siltums” akciju kapitāls sadalās šādi: Rīgas dome (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), SIA „Enerģijas risinājumi. RIX” (2%), AS „LATVENERGO” (0,005%).

Informāciju sagatavoja: Agnete Bušta, AS „Rīgas siltums” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja, tālr.: (+371) 67017225; E-pasts agnete.busta@rs.lv; interneta vietne: www.rs.lv

Operdziedātāja Elīna Garanča saņem balvu “Gada rīdzinieks 2018”