20.10.2018
Leonīda, Leonīds
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā
AS „Rīgas siltums” noslēdz apkures sezonu 08.05.2018 16:52 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Iestājoties siltam laikam, šogad apkures sezona noslēdzās jau 26. aprīlī (AS „Rīgas siltums” par apkures sezonas sākumu/beigām pieņem to datumu, kurā ir pieslēgti/atslēgti vairāk nekā 50% ēku), un tā ilga 204 dienas. Salīdzinājumam – pērn tā noslēdzās tikai 15. maijā un ilga 218 dienas, sasniedzot rekordu kā ilgākā apkures sezona „Rīgas siltuma” vēsturē.

Uz šo brīdi no 7911 ēkām apkure ir atslēgta 5146 jeb 65% ēku. Izglītības un ārstniecības iestādēs ar apkures atslēgšanu vēl nesteidzas – no 474 izglītības iestādēm apkure atslēgta 169 jeb 36%, savukārt, no 144 ārstniecības iestādēm apkure atslēgta 43 jeb 30% ēku.

Vienlaikus jāatzīmē, ka ir klienti, kuri apkuri neatslēdz arī vasaras mēnešos, lai arī drēgnajās un lietainajās vasaras dienās mājoklī pastāvīgi būtu komfortabli, ko nodrošina praktiski visās Rīgas ēkās uzstādītie individuālie automatizētie siltummezgli.

Lai arī šī apkures sezona iedzīvotājiem aukstā februāra dēļ šķita daudz aukstāka nekā iepriekšējā, tomēr, salīdzinot gan vidējās apkures sezonas āra gaisa temperatūras, gan klientiem nodotās siltumenerģijas apjomu, jāsaka, ka situācija ir samērā līdzīga: vidējā āra gaisa temperatūra šajā apkures sezonā bija +2,0C, savukārt pagājušajā tā bija +2,20C. Klientiem nodotais siltumenerģijas apjoms līdz aprīlim ieskaitot ir nedaudz pieaudzis: iepriekšējā apkures sezonā tas bija 2,74 milj. megavatstundu (MWh), savukārt šajā apkures sezonā tas ir 2,77 milj. MWh.
Vidējais siltumenerģijas tarifs Rīgā šajā apkures sezonā bija nemainīgs, un tas joprojām ir zemākais starp Latvijas lielajām pilsētām un Baltijas valstu galvaspilsētām.

Neskatoties uz to, ka siltumenerģijas tarifs ir zems, klienti par apkuri uz šo brīdi nav samaksājuši 5,6 miljonus eiro. Minētā parāda summa ir par laika posmu no 2017. gada oktobra līdz 2018. gada martam. Jāatzīmē, ka situācija ar parādiem ir dinamiska un mainās pa dienām. Gadījumos, kad apsaimniekotājs ilgstoši neveic maksājumus, „Rīgas siltums” informē arī dzīvokļu īpašniekus.

Turpinot veikt preventīvos pasākumus, šajā apkures sezonā namu pārvaldniekiem tika izsūtītas 1 819 (iepriekšējā apkures sezonā: 2 419) informatīvas vai brīdinājuma vēstules par parāda esamību. Tāpat informatīvas vēstules tika nogādātas 106 726 (iepriekšējā apkures sezonā: 10 833) dzīvokļu īpašniekiem. Vēstules iedzīvotājiem tiek nosūtītas informatīvā nolūkā – būt savlaicīgi informētiem par to, ka „Rīgas siltums” nav saņēmusi samaksu pilnā apmērā par sniegtajiem pakalpojumiem, un aicinot dzīvokļu īpašniekus aktīvāk iesaistīties savas dzīvojamās mājas pārvaldīšanā.

AS „Rīgas siltums” saka paldies klientiem par sadarbību un sapratni, veiksmīgi noslēdzot kārtējo apkures sezonu!

AS „Rīgas siltums” ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77 % no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometru, no kuriem 74 % atrodas AS „Rīgas siltums” īpašumā.

AS „Rīgas siltums” akciju kapitāls sadalās šādi: Rīgas dome (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), SIA „Enerģijas risinājumi. RIX” (2%), AS „LATVENERGO” (0,005%).

Informāciju sagatavoja: Agnete Bušta, AS „Rīgas siltums” Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja, tālr.: (+371) 67017225; E-pasts agnete.busta@rs.lv; interneta vietne: www.rs.lv

Informē par Mežaparka Lielās estrādes pārbūvi