Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
21.03.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Benedikts, Dzelme, Una, Unigunde, Benedikta
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Rīgā pasniegs Gada balvas kultūrā „Baltais zvirbulis” 09.04.2018 16:11 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Trešdien, 11. aprīlī plkst. 16.00 VEF Kultūras pilī (Ropažu iela 2) pasniegs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Gada balvas kultūrā „Baltais zvirbulis”. Tās piešķir, lai izteiktu atzinību un apbalvotu Rīgas pašvaldības kultūras darbiniekus un sadarbības partnerus par kvalitatīva kultūras procesa nodrošināšanu Rīgā. Balvas pasniegs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Guntis Helmanis.

Nominācijā „Par ilgstošu un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu” balvu saņems Juris Ģērmanis - Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studijas „Grīva” vadītājs. Mākslinieks balvu iegūst par ilggadēju un nozīmīgu profesionālo ieguldījumu tonālās glezniecības tradīcijas saglabāšanā un pedagoģisko darbību piecdesmit piecu gadu garumā.

Balvu nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības kultūras iestādes darbinieks” saņems VEF Kultūras pils vadītāja Liene Kubiļus par veiksmīgu kultūras procesa vadīšanu VEF Kultūras pilī rekonstrukcijas laikā un atjaunotajā ēkā 2017. gadā. Šajā nominācijā balva tiks piešķirta arī orķestra „Rīga” mākslinieciskajam vadītājam Valdim Butānam par veiksmīgu darbu un festivāla „Trīs zvaigznes” koncertu īstenošanu 2017. gadā.

Balva „Baltais zvirbulis” tiek piešķirta arī par kvalitatīvu bibliotekāro darbu, veiksmīgi rīkotiem pasākumiem un nozīmīgu ieguldījumu bibliotēkas pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā. Šogad nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības bibliotēkas darbinieks” ar balvas iegūšanu sveiks Rīgas Centrālās bibliotēkas galveno eksperti bibliotēku jomā Zintu Geršmani par nozīmīgu veikumu bibliogrāfiskā rādītāja „VEF Kultūras pils” izveidē.

Nominācijā „Rīgas pilsētas pašvaldības mūzikas un mākslas skolu darbinieks” balvu saņems Rīgas mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra diriģents Kaspars Ādamsons par veiksmīgu un radošu muzikāli izglītojošu programmu īstenošanu darbā ar Rīgas mūzikas skolu apvienoto simfonisko orķestri 2017. gadā.

Savukārt nominācijā „Amatiermākslas kolektīva vadītājs” balva tiks pasniegta Rīgas Tehniskās universitātes jauktā kora „Vivere” mākslinieciskajam vadītājam Gintam Cepleniekam par mākslinieciski augstvērtīgu jaunradi un veiksmīgu Rīgas Tehniskās universitātes jauktā kora „Vivere” desmit gadu jubilejas koncertuzveduma īstenošanu. Šajā nominācijā balvu saņems arī Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalvis” mākslinieciskā vadītāja Valda Kesnere par nozīmīgu ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā un izstādes „Rotu mantojums” veiksmīgā īstenošanā.

Balva „Baltais zvirbulis” allaž tiek pasniegts par kvalitatīvu un plašu mērķauditoriju aptverošu kultūras projektu īstenošanu. Nominācijā „Sadarbības projekts” balvu iegūs biedrība „I did it” par daudzveidīgu un plašu mērķauditoriju aptverošu kultūras projektu īstenošanu 2017. gadā. Šajā nominācijā balva tiks pasniegta arī tirdzniecības centra „Origo” vadītājam Aleksandram Ņemirovskim par starpkultūru dialoga un sabiedrības integrācijas procesu veicinošu sadarbības projektu īstenošanu laukumā pie tirdzniecības centra „Origo”.

Informāciju sagatavoja: Dzintra Āboliņa, RD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece, tālr.: 26554446 un Indra Vilde, RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034


Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi