17.08.2018
Oļegs, Vineta
  Ziņas / Uzņēmējdarbība
Jaunie uzņēmēji aicināti piedalīties grantu programmas „Atspēriens” 2018. gada pavasara konkursā 27.02.2018 16:37 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar AS „Attīstības finanšu institūcija Altum” (ALTUM) no 27. februāra izsludina projekta ideju iesniegumu pieņemšanu grantu programmā „Atspēriens”.

„Meklēsim jaunas, gaišas idejas, kas padarīs rīdzinieku dzīves interesantākas un gaišākas, kā to dara grantu programmas „Atspēriens” laureāti PIKU.lv, ražojot gaismas burtus,” aicina Pilsētas attīstības departamenta direktora p.i. Armands Krūze.

„Latvijas jaunie uzņēmēji ir drosmīgi, ambiciozi un augt griboši. „Atspēriens” ir vēl viena lieliska izaugsmes iespēja – aicinu to izmantot un tādējādi izvest savu biznesu starmešu gaismā,” uzsver ALTUM valdes locekle Inese Zīle.

Šajā konkursā paredzami vairāki jaunumi – būs iespēja pieteikties uzņēmumiem līdz trīs gadu vecumam, ar atbalsta intensitāti 30% apmērā, tiks atbalstīti arī apgrozāmie līdzekļi, kā arī - pieteikumus varēs iesniegt elektroniski, kas parakstīti ar drošu elektronisko parakstu. Ar projekta iesniegumu saistītā informācija - konkursa nolikums, veidlapa un vērtēšanas kritēriji, pieejama mājaslapā: www.atsperiens.lv. Arī šogad finālistu idejas varēs novērtēt ikviens, balsojot ar sociālo kontu starpniecību.

Pieteikumus „Atspēriena” konkursam varēs iesniegt līdz 3. aprīlim. Konkursa pieteikumu pieņemšanas periodā būs iespēja apmeklēt grantu programmas „Atspēriens” mentoru klubu, PIKU.lv apmācības un semināru „Kā pieteikties grantu programmai „Atspēriens””.

Grantu programmu „Atspēriens” administrē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar ALTUM. „ Atspēriena” aktualitātēm ir iespējams sekot līdzi interneta vietnē: www.atsperiens.lv, sociālajās vietnēs: Twitter (@Atsperiens) un Facebook (Grantu programma „Atspēriens”). Atgādinām, ka 2017. gada rudens konkursā laureāti grantos katrs saņēma līdz pat 12 tūkstošiem eiro. No 10 finālistiem grantus saņēma 8 pretendenti.

Rīgas dome kopš 2009. gada īsteno grantu programmu „Atspēriens”, kuras mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā, kā arī sekmēt jaunas uzņēmējdarbības un uzņēmēju produktu popularitāti. Programmas ietvaros piešķirtais atbalsts palīdz uzņēmējam izveidot infrastruktūru veiksmīgas komercdarbības uzsākšanai. Papildu informācija mājaslapā: www.atsperiens.lv

Papildinformācija:

Mārtiņš Paklniņš
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes
Investīciju nodaļas galvenais projektu vadītājs
Tālr. 67181494
E-pasts: martins.pakalnins@riga.lv

Sandra Eglīte
ALTUM sabiedrisko attiecību speciāliste
tālr.: 67774244, 26577810
E-pasts: sandra.eglite@altum.lv

Informāciju sagatavoja: Solvita Brence, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta galvenā projektu vadītāja, tālr.: 67012916; E – pasts: pr.pad@riga.lv