Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
20.05.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Salvis, Selva, Venta
Valūtas kursi
GBP: 0,8760
RUB: 72,1926
USD: 1,1172
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Februārī rīdzinieku apspriešanai nodos jaunas idejas satiksmes organizācijas pārveidošanai pilsētas centrā; eksperimentāli slēgs K.Barona ielu autotransportam 04.12.2018 17:13 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Februārī iecerēts rīdzinieku apspriešanai nodot jaunas idejas satiksmes pārkārtošanai pilsētas centrā, tostarp paredzēts eksperimentāli slēgt autotransporta satiksmi K.Barona ielā, par to šodien pēc tikšanās ar dāņu pilsētplānotāja Jana Gēla biroja vadību preses brīfingā informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

“Pamazām tuvojas brīdis, kad varēsim iedzīvotājiem piedāvāt pirmās idejas, kā reformēt satiksmes organizāciju pilsētas centrā un būtiski samazināt automašīnu skaitu. Satiksmes reorganizācija mums nav mērķis pats par sevi, mums ir svarīgi, lai Rīga kļūtu modernāka un pievilcīgāka iedzīvotājiem,” norādīja N.Ušakovs.

Rīgas domes priekšsēdētājs arī atzīmēja, ka sadarbība ar J. Gēla biroju būs ne tikai transporta, gājēju un velo kustības jomā, bet saistībā ar visu pilsētas attīstību kopumā. “Piemēram, martā beigsies ogļu pārkraušana pilsētas centrā, atbrīvosies liela daļa Daugavas krasta un ir jādomā, ko ar to darīt,” sacīja pilsētas mērs.

Projektu realizācija notiks ciešā sadarbībā ar nevalstisko sektoru. “Satiksmes pārkārtošana būs ilgs process, kurā strādāsim visi kopā un izvēlēsimies labākos risinājumus. Pirmās idejas apspriešanai sabiedrībā nodosim februārī, bet pirmais lielais eksperiments gaidāms maijā,” teica N. Ušakovs, norādot, ka to starpā būs K.Barona ielas slēgšana autotransportam, atstājot uz tās tramvaja, velo un gājēju kustību.

Savukārt J. Gēla biroja pārstāve Helle Soholta  atzina, ka Rīgai ir daudz iespēju attīstībai un šī ir laba iespēja dalīties ar starptautisko pieredzi. Viņa uzsvēra, ka Rīgā jau daudz izdarīts situācijas uzlabošanai un uz turpmāko sadarbību raugās optimistiski.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldība un arhitektūras profesors Jans Gēls un Gehl Architects birojs ir parakstījuši sadarbības memorandu, lai stiprinātu abu pušu sadarbību un koordinētu rīcību Rīgas ilgtspējīgas attīstības, kvalitatīvas publiskās ārtelpas un integrētas transporta sistēmas plānošanā un īstenošanā.

Otrdien, 4. decembrī, Rīgas domes priekšsēdētājs tikās ar dāņu pilsētplānotāja Jana Gēla biroja pārstāvēm Helli Soholtu, Lizu Milleri un citiem, lai spriestu par turpmāko sadarbību.


Lemj par Esplanādes parka atjaunošanas iecerēm
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi