21.01.2019
Agne, Agnese, Agnija
  Ziņas / Rīga pasaulē
Eiropas Sociālistu partijas (PES) prezidents Sergejs Staniševs pauž bažas par demokrātijas apdraudējumu Latvijā 20.12.2018 13:35 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Eiropas Sociālistu partija ir dziļi nobažījusies par situāciju, kad Latvijas valdība mēģina atlaist vietējās varas pārstāvjus, teikts PES izplatītajā paziņojumā.

Jaunais likums, kas šobrīd tiek apspriests, ļaus valdībai aizstāt demokrātiski ievēlēto Rīgas mēru un pašreizējo pilsētas domi ar administratīvu pārvaldi līdz iespējamām ārpuskārtas vēlēšanām nākamā gada maijā.
Mēģinājums apturēt demokrātiski ievēlētās pilsētas domes darbu notiek  brīdī, kad Latvijā konservatīvie un labējie politiķi pēc vēlēšanām ilgstoši  nespēj izveidot valdību.

PES paziņojumā arī tiek norādīts, ka likumprojektu sagatavojis ministrs pēc tam, kad šāds lēmums pieņemts viņa partijas kongresā. Valdība cenšas pamatot šā likuma pieņemšanu  ar  iespējamiem  korupcijas gadījumiem Latvijas galvaspilsētā.

PES savā paziņojumā atzīmē, ka Rīgas mērs un partija “Saskaņa”, kas ir Eiropas Sociālistu partijas biedre, kopā ar saviem partneriem pašvaldības vēlēšanās ieguva 50,82% balsu, kā arī ieguva visvairāk balsu Saeimas vēlēšanās oktobrī.

"Ir nepieņemami, ka kāda  ES valsts centrālā  valdība  pieņem  likumu, kas vērsts pret  vietējo pašvaldību un vietējo demokrātiju. Ja pret pilsētas domi  vai pret mēru ir apsūdzības korupcijā, ir jāvēršas  tiesā. Šis  mēģinājums atlaist visu pilsētas domi  un mēru, kuri ievēlēti  ar balsu vairākumu, rada nopietnas bažas par demokrātiju Latvijā ", saka  PES prezidents Sergejs Staniševs.

PES informēs Reģionu komiteju par šo acīmredzamo mēģinājumu pārkāpt demokrātiski ievēlētas vietējās pašvaldības tiesības, izmantojot politiski motivētus pretkorupcijas pasākumus, teikts paziņojumā.

PES paziņojums šeit:

PES paziņojuma tulkojums latviski:

Vietējā demokrātija Latvijā ir apdraudēta
20/12/2018

Rīgas dome, Latvija
Eiropas Sociālistu partija (PES) ir nopietni satraukusies par Latvijas valdības locekļu centieniem atlaist ievēlētos pašvaldības pārstāvjus.
Mēģinājums apturēt demokrātiski ievēlētu pilsētas domi notiek  brīdī, kad konservatīvā un labējā spārna pārstāvji nespēj izveidot valdību Latvijā pēc pēdējām valsts vēlēšanām.
Likumprojektu sagatavoja Latvijas valdības ministrs pēc lēmuma pieņemšanas viņa partijas kongresā. Bet ministri cenšas pamatot šī īpašā likuma ieviešanu kā atbildi uz iespējamo korupciju vietējās pašvaldības pārstāvju vidū Latvijas galvaspilsētā.

Rīgas mērs un vairākums domnieku  ir no Eiropas Sociālistu partijas biedres “Saskaņas”, kas pirms gada kopā ar saviem partneriem ieguva 50,82% balsu pašvaldību vēlēšanās. Savukārt oktobrī Saeimas vēlēšanās Saskaņa bija izteikts līderis ar 19,8% balsu -  vairāk nekā par 5% apsniedzot nākamo partiju.

"Tas ir nepieņemami jebkuras ES valsts valdībai censties  ieviest likumu, kas vērsts pret vietējo pašvaldību un vietējo demokrātiju. Ja pret pilsētas domes locekļiem vai pret mēru ir korupcijas apsūdzības, tās jānodod tiesai. Šis mēģinājums atlaist visu pilsētas domi un mēru, kurus ievēlēja ar milzīgu balsu vairākumu, rada nopietnas bažas par demokrātiju Latvijā ", sacīja Eiropas Sociālistu partijas (PES) prezidents Sergejs Staņiševs.

PES informēs Reģionu komiteju par šo acīmredzamo mēģinājumu pārkāpt demokrātiski ievēlētas vietējās pašvaldības tiesības, izmantojot politiski motivētus pretkorupcijas pasākumus.

Mežaparka Lielajā estrādē iebetonē kapsulu nākamajām paaudzēm