17.11.2018
Hugo, Uga, Uģis
  Ziņas / Rīgas domē
Notiks mediju brokastis par festivālu “Staro Rīga” un gaismas uzvedumu “Saules mūžs” 05.11.2018 12:42 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Ceturtdien, 8. novembrī, plkst. 11.00 Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina piedalīties mediju brokastīs, kas būs veltītas gaismas festivālam “Staro Rīga” un Latvijas valsts simtgades gaismas uzvedumam “Saules mūžs”.

Brokastis notiks Rīgas Kongresu nama 2014. telpā. Tajās tiks “servēta”:
• informācija par gaismas festivāla “Staro Rīga 2018” norisi un apskatāmajiem objektiem,
• stāstījums par Latvijas valsts simtgades vienu no kulminācijas pasākumiem – gaismas uzvedumu “Saules mūžs”,
• ieskats valsts svētku Rīgas pasākumu programmā,
• kafija, tēja un uzkodas.

Sarunās pie brokastu galda piedalīsies gaismas festivāla “Staro Rīga” kuratore un gaismas uzveduma “Saules mūžs” mākslinieciskā vadītāja Diāna Čivle, gaismas uzveduma radošās grupas pārstāvji, festivāla gaismas objektu autori, valsts svētku Rīgas pasākumu programmas atbildīgo institūciju pārstāvji – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Kultūras projektu un pasākumu nodaļas projektu vadītāja Līga Ribicka un Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta.

Šogad gaismas festivāls “Staro Rīga 2018” notiks no 2018. gada 16. līdz 19. novembrim, tā tēma ir “Augšām cēlās Gaismas pils”. Ar šo tematisko vēstījumu noslēdzas iepriekšējo gadu festivālos uzsāktā Ausekļa un Jāzepa Vītola darba “Gaismas pils” rosinātā tetraloģijas tematiskā ķēde – “Gaismu sauca”, “Gaisma ausa”, “Uz zvaigznēm”. Festivāla trijās programmās būs skatāmi 42 gaismas objekti, kā arī gaismas parāde četrās Rīgas apkaimēs.
Līdztekus gaismas festivālam 18. novembrī, valsts simtgades svinībās, būs skatāms gaismas uzvedums “Saules mūžs”, kas vizuāli un muzikāli izstāstīs īpaši veidotu stāstu 6 daļās par Latvijas valsti no idejas par tās veidošanu līdz šodienai un noslēgsies ar apliecinājumu Latvijas nākotnei, ticību Latvijas tautai un ikkatram iedzīvotājam. Gaismas uzveduma mākslinieciskā vadītāja Diāna Čivle, jaundarbu komponists Ēriks Ešenvalds, muzikālais vadītājs Kristaps Krievkalns, vizuālās koncepcijas dizainere Austra Hauks, gaismu mākslinieks Normunds Bļasāns, pirotehnikas un gaismas efektu dizainers Kalvis Kalniņš.

Mediju brokastīs ielūdz gaismas festivāla “Staro Rīga” rīkotāji un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. 26708034.
Twitter.com/rdiksd
Facebook.com/rd.iksd
Youtube.com/RD IKSD

Rīgas domes vadība izraugās pilsētas galvenās egles