Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
27.06.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Malvis, Malvīne
Valūtas kursi
GBP: 0,8960
RUB: 71,6399
USD: 1,1362
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
Festivāls "Riga Street Food" iekļuvis pasaules gada labāko publisko pasākumu pieciniekā 01.11.2018 15:07 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Šā gada 13.janvārī Vecrīgā notikušais ielu ēdienu festivāls "Riga Street Food" iekļuvis 2018. gada labāko publisko pasākumu piecniekā un pretendē uz prestižo Starptautiskā pasākumu un klātienes komunikācijas festivāla "Best Event Awards World" balvu. Tā šogad tiks pasniegta 23. novembrī Portugāles pilsētā Koimbrā.

"Riga Street Food" norisinājās Kaļķu-Vaļņu ielas krustojumā un, neskatoties uz mīnus 15 grādu salu, piesaistīja ļoti lielu gan vietējās, gan ārvalstu publikas interesi. 14 labāko Rīgas restorānu pavāri piekrita izaicinājumam neierastajos apstākļos turpināt meklēt Latvijas garšas kodu un piedāvāt apmeklētājiem dažādus kulināros pārsteigumus par ikvienam interesentam pieņemamām cenām. Tika radīta īsta festivāla gaisotne, pasākumu apmeklēja vairāk kā 10 000 cilvēku un tas tika pamanīts arī starptautiskajā publisko notikumu apritē.

"Riga Street Food" negaidīti iekļuvis pasaulē prestižākās pasākumu gada balvas nomināciju pieciniekā kategorijā "Labākais publiskais pasākums" un jau drīzumā, iespējams, tiks apbalvots kā gada vislabākais publiskais pasākums pasaulē! Tā konkurenti ir "Swarovski" gaismas festivāls Vācijā, zinātnes un tehnoloģiju festivāls "Generation Discover" Nīderlandē, "Turkmenbashi International" ostas atklāšanas ceremonija Itālijā un Starptautiskās jogas dienas atzīmēšanas pasākums "Yoga by the Bay" Indijā.

"Best Event Awards" rīkotāji gada balvas nolikumā uzsver, ka apbalvo inovatīvākos, drosmīgākos pasākumu organizētājus, kuri domā ārpus ierastā rāmja, lauž rutīnas un nebaidās būt radoši. BEA radās 2006. gadā un nu jau kļuvusi par prestižāko pasākumu industrijas balvu visā pasaulē.

"Katru gadu cenšamies Rīgā ieviest jaunas tradīcijas un radīt jaunus pasākumu konceptus. Redzam, ka arī šai idejai ir vairāki sekotāji, par ko priecājamies!" saka RTAB valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča. "Šis festivāls ir arī kvalitātes rādītājs un apliecinājums Rīgas restorānu spējām, kas sarežģītos laikapstākļos pagatavo kvalitatīvu ēdienu, apvienojot pilsētas dinamiku ar dabas veltēm."

"Līdz šim gada sākums pēc saspringtā Ziemassvētku laika ir bijis nedaudz klusāks, bet visu izmainījis festivāls "Riga Street Food"," saka viens no tā dalībniekiem, restorāna "Entresol" līdzīpašnieks un šefpavārs Raimonds Zommers. "Tas ir liels izaicinājums - gan organizētājiem, gan pavāriem, gan arī apmeklētājiem. Šajā festivālā pavāriem ir ļauta garšu brīvība, ko iespējams ikdienā neatļaujamies un nevaram realizēt. Varam gatavot uz ugunskura zupu, grilēt uz atklātas uguns utt. Ir forši iziet ielās neierastos apstākļos un apzināties, ka ar labu ēdienu, apmeklētājiem un pareizo atmosfēru aukstums nav šķērslis vēl vienam lieliskam pasākumam!"
Festivālu "Riga Street Food" organizēja Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs "Live Rīga" sadarbībā ar zīmolu aktivizācijas un pasākumu mārketinga aģentūru "SponsorKing" un pasākumu producentu kompāniju "Ideju institūts".

Šogad notikušais bija jau otrais festivāls "Riga Street Food". Tā tradīcija tika aizsākta pērnā gada janvārī un šobrīd notiek gatavošanās jau nākamā gada festivālam.

Noderīgas saites:
"Riga Street Food" profils Facebook:
https://www.facebook.com/events/590082844657678/
"Best Event Awards World" mājas lapa: https://www.beaworldfestival.com/


Informāciju sagatavoja: Anna Blaua, Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja  Sabiedrisko attiecibu projektu vadītāja, tel. 28442636; anna.blaua@liveriga.lv


Pasākums „Līgosim krastmalā! Pirms simts gadiem Daugavmalā...”
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi