Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
25.05.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Anšlavs, Junora
Valūtas kursi
GBP: 0,8748
RUB: 72,1879
USD: 1,1728
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Rīgas domes priekšsēdētājs N. Ušakovs tikās ar Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa delegāciju 13.09.2017 14:39 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Trešdien, 13. septembrī, darba vizītē Rīgas domē uz tikšanos ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu ieradās Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa delegācija. Tā veic „Eiropas hartas par vietējo pašvaldību” izpildes monitoringu, lai sagatavotu ziņojumu un rekomendācijas par Eiropas demokrātijas standartu ievērošanu pašvaldībā.

Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa delegācija uzdeva jautājumus par pašvaldību demokrātiju Latvijā un galvaspilsētas attiecībām ar valsts centrālo administrāciju, valsts administrācijas kontroli un pārraudzību, strīdu risināšanas iespējām ar valsti un pašvaldības juridiskajām iespējām šādos gadījumos. Tāpat tika runāts par Rīgas kā galvaspilsētas juridiskā statusa jautājumu, budžeta plānošanu, nodokļu iekasēšanu, aizņēmumu saņemšanas iespējām, kā arī Rīgas dalību starptautiskos projektos un sadarbību ar citām pilsētām. Kongresa pārstāvji interesējās par Rīgas teritorijas plānošanas jautājumiem, pašvaldības deputātu statusu un Latvijas pilsoņu un nepilsoņu sociālo un politisko dzīvi pašvaldībā.

Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongress apvieno visas Eiropas valstis, izņemot Baltkrieviju. Latvija „Eiropas hartu par vietējo pašvaldību” ratificēja 1996. gadā.

Eiropas Padomes delegācija Latvijā uzturas no 12. līdz 14. septembrim un apmeklē arī Ventspils, Daugavpils un Neretas pašvaldības.

Informāciju sagatavoja: Agnese Siliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 67026104; e-pasts: Agnese.Silina@riga.lv


Noslēgti līgumi par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi