Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
17.08.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Oļegs, Vineta
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīga pasaulē  
J.Radzevičs piedalījās 2.Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas galvaspilsētu mēru (16+1) forumā 18.09.2017 14:53 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
14. un 15. septembrī Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs piedalījās 2.Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu un Ķīnas Tautas Republikas galvaspilsētu mēru (16+1) forumā Podgoricā (Melnkalnē).

Podgoricas 16+1 forumā bija pārstāvētas Eiropas un Balkānu valstis, tā atklāšanā piedalījās arī Melnkalnes valdības pārstāvji. Forumā tika parakstītas vairākas sadarbības vienošanās starp dažādām Podgoricas pilsētas un apgabala, kā arī citu valstu un Pekinas pilsētas un apgabalu institūcijām, notika vairākas paneļdiskusijas. Forumā tika mutiski pieņemta kopīga deklarācija par 16+1 valstu galvaspilsētu sadarbību. Paralēli tika organizēts arī biznesa forums.

Rīgas pilsētas izpilddirektors J.Radzevičs kopā ar Pekinas, Podgoricas, Tirānas, Zagrebas un Tallinas vadības pārstāvjiem piedalījās paneļdiskusijā „Zaļā pilsēta”, kas bija veltīta „zaļajai” domāšanai pilsētu attīstībā, ekonomikā, sociālajā pārvaldē, kā arī ekosistēmas ilgtspējai. J.Radzevičs prezentēja Rīgas „zaļās” iniciatīvas, projektus un mērķus, kā galvenos, akcentējot videi draudzīga transporta attīstību (projekts „H2 Nodes”, velo infrastruktūras attīstība, „Rail Baltica”), mājokļu energoefektivitātes paaugstināšanu, bio kurināmā – šķeldas īpatsvara palielināšanu un investīcijas apkures sistēmā, uzlabojot piegādes infrastruktūru, kā arī zaļo teritoriju un atkritumu pārstrādes attīstību (Getliņu piemērs).

16+1 mēru forums tika izmantots arī kā platforma sadraudzības nostiprināšanai starp Rīgu un Pekinu. Pamatojoties uz 2004. gadā noslēgto Vienošanos starp Rīgas domi un Pekinas municipalitāti par sadarbību ekonomikas, sociālajā un kultūras jomā un līdzšinējo veiksmīgo sadarbību, Rīga un Pekina draudzīgu konsultāciju ceļā nolēma nostiprināt un padziļināt sadarbību, vienojoties par oficiālu sadraudzības pilsētu statusu. Uz forumu tika nogādāts Rīgas domes priekšsēdētāja NilaUšakova parakstīts dokuments, kuru Podgoricā parakstīja Pekinas mēra p.i. Ki Cajs (Cai Qi). Rīga būs Pekinas 55. sadraudzības pilsēta.

Forums 16+1 ir Ķīnas iniciatīva sadarbībai ar 11 ES dalībvalstīm un 5 Balkānu valstīm (Albānija, Bosnija-Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija) investīciju, finanšu, transporta, zinātnes, izglītības, kultūras un citās jomās. Ķīna iniciatīvas ietvaros ekonomikas jomā ir definējusi trīs prioritāras potenciālās sadarbības jomas: infrastruktūra, augstās tehnoloģijas un zaļās tehnoloģijas. Priekšlikums rīkot 16+1 galvaspilsētu mēru tikšanos tika izteikts Ķīnas un CAE valstu Samitā, kas notika Sudžou (Ķīnā) 2015. gada novembrī un pirmā šāda formāta tikšanās notika 2016. gada 26. – 28.septembrī Sofijā (Bulgārijā). Nākamais 16+1 galvaspilsētu mēru forums tiek plānots Belgradā (Serbijā).

Foto

Informāciju sagatavoja: Agnese Siliņa, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 67026104; e-pasts: Agnese.Silina@riga.lv


LU un RD paraksta vienošanos par sadarbību Akadēmiskā centra attīstībā Torņkalnā
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi