Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
15.09.2019
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
Valūtas kursi
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Rīgas domē  
Eiropas Investīciju Bankas un Rīgas domes vadība apmeklēs ūdeņraža ražotnes stacijas celtniecības vietu Vienības gatvē 07.09.2017 14:04 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Pirmdien, 11. septembrī, plkst. 14.30 notiks Eiropas Investīciju Bankas (EIB) viceprezidenta Aleksandera Stuba un Eiropas Komisijas pārstāves Latvijā Innas Šteinbukas tikšanās ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, Satiksmes un transporta komitejas priekšsēdētāju Vadimu Baraņņiku un uzņēmuma “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāju Leonu Bemhenu, kuras laikā apskatīs kā norit ūdeņraža ražošanas, uzpildes un uzglabāšanas stacijas celtniecība Rīgā. Pasākums notiks Vienības gatvē 6, blakus 2.trolejbusu parkam.

Pasākumā laipni aicināti piedalīties masu mediju pārstāvji!  Līdz plkst. 14.00 pie Rātsnama (RTU pusē) žurnālistus gaidīs mikroautobuss.

Kā ziņots, “Rīgas satiksme” jūlijā noslēdza līgumus par finansējuma saņemšanu no EIB 75 miljonu eiro apmērā un Ziemeļu Investīciju bankas (NIB) 60 miljonu eiro apmērā. Finansējums paredzēts, lai aizstātu finansējumu 2016. gadā noslēgtajam iepirkuma līgumam par 20 jauniem zemās grīdas tramvajiem. Tāpat finansējums paredzēts ar ūdeņradi darbināmu transportlīdzekļu iegādei, kā arī investīcijām ūdeņraža ražošanas, uzpildes un uzglabāšanas stacijas un zemās grīdas tramvaju satiksmes infrastruktūrā.

Tas ir Latvijā pirmais aizdevums transporta nozares attīstībai, kas piešķirts ar Eiropas Stratēģisko Investīciju fonda (ESIF) atbalstu. ESIF ir Eiropas Savienības investīciju plāna (Junkera plāna) kodols, un tā mērķis ir palīdzēt izmantot publisko finansējumu, tostarp finansējumu no ES budžeta, lai mobilizētu privātās investīcijas dažādiem Eiropas Savienībā īstenotiem projektiem. Šie projekti aptver tādas jomas, kā infrastruktūra, pētniecība un inovācija, izglītība, veselība, informācijas un sakaru tehnoloģijas un citas.

“Rīgas satiksme” ir starptautiskā projekta “H2Nodes” koordinators. Projekts tiek īstenots ne tikai Rīgā, bet arī Pērnavā un Nīderlandes pilsētā Arnemā. Pāreja uz ūdeņradi kā alternatīvo degvielu un enerģijas nesēju transportlīdzekļos nodrošina efektīvāku primāro energoresursu izmantošanu un veicina bezizmešu transporta ieviešanu.


Atklāj Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa atjaunotās telpas Sarkandaugavā
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi