23.10.2017
Daina, Dainida, Dainis
  Ziņas / Rīga pasaulē
Rīga piedalījās 37. Starptautiskajās Hanzas dienās Kampenā 20.06.2017 16:28 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
No 15. līdz 18. jūnijam Nīderlandes pilsētā Kampenā notika 37. Starptautiskās Hanzas dienas ar moto „Ūdens vieno”. Latvijas galvaspilsētu Kampenā pārstāvēja delegācija Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča vadībā.

Hanzas dienu laikā Rīgas pārstāvji piedalījās Hanzas Komisijas un Hanzas pilsētu Delegātu sēdēs un citos oficiālos pasākumos. Delegātu sēdē tika apstiprināta trīs jaunu pilsētu uzņemšana Jauno laiku Hanzas pilsētu savienībā, kuras sastāvā nu jau ir 190 pilsētas no 16 valstīm.

Hanzas pilsētu izstādē - gadatirgū bija apskatāmi 100 pilsētu stendi. Gadatirgū tika prezentēta Rīga un tās tūrisma iespējas, akcentējot gastronomijas tūrismu saistībā ar Rīgas-Gaujas reģionu kā Eiropas Gastronomijas reģionu 2017. Degustācijai tika piedāvāti tādi tradicionāli Latvijas produkti kā siers, rupjmaize un šprotes. Rīgas stendā darbojās arī amatniece, tautas lietišķās mākslas studijas „Kalvis” vadītāja un rotu meistare Valda Kesnere, demonstrējot tirgus apmeklētājiem seno latviešu rotu kopijas, par kurām tika izrādīta liela interese.

Hanzas pilsētu izstādi-gadatirgu sestdien, 17.jūnijā apmeklēja arī LR Ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Nīderlandes Karalistē Ilze Rūse, kura vienlaikus ir arī Latvijas vēstniece Beļģijas Karalistē un Latvijas vēstniece Luksemburgas lielhercogistē. Viņa iepazinās ar tirgū pārstāvēto Latvijas Hanzas pilsētu stendiem, atzinīgi novērtēja stendos pieejamo tūrisma informāciju un amatnieku produkciju, kā arī Hanzas pilsētu izstādi-gadatirgu kopumā.
Pirmdien, 19.jūnijā, Hanzas dienu noslēgumā Latvijas Vēstniecību Nīderlandes Karalistē apmeklēja Rīgas pilsētas izpilddirektors, Rīgas domes Ārlietu pārvaldes pārstāvis un Kuldīgas novada pašvaldības aģentūras „Kuldīgas attīstības aģentūra” direktors Kaspars Rasa. Tikšanās laikā, kurā piedalījās arī LIAA ārējās ekonomiskās pārstāvniecības Nīderlandē vadītāja Egita Aizsilniece-Ibema, tika pārrunāts vēstniecības darbs, Rīgas aktuālie kontakti ar sadraudzības pilsētu Amsterdamu un pilsētu un vēstniecības savstarpējās sadarbības iespējas.

Rīgu šajās Hanzas dienās pārstāvēja kultūras un atpūtas centra "Imanta" bērnu un jauniešu vokālā ansambļa "Tu un es" vecākās grupas "Fortuna" dziedātājas, kā arī Nīderlandes latviešu jauktais koris “Ziemeļjūra” un latviešu bērnu folkloras kopa “Stārķīši”.

Rīgas pārstāvji tradicionāli piedalījās arī jauniešu Hanzas programmā “Youth Hansa”. Kampenā šogad tikās gandrīz 90 jaunieši no 36 pilsētām (11 valstīm), kas izbaudīja mazliet neparastu pieredzi, jo jauniešu naktsmītne bija Kampenas centra parkā ierīkota armijas telšu “pilsētiņa”.

„HanseLIVEArtWorks”, kas notika jau 11. reizi pēc kārtas, bruņinieku turnīrs, viduslaiku amatnieku pilsētiņa un citas aktivitātes pulcēja daudzus Kampenas iedzīvotāju un viesus, pārvēršot salīdzinoši nelielā izmēra pilsētu starptautiskas publikas pildītā arēnā. Kopumā Hanzas dienu pasākumus apmeklēja 225 000 cilvēku. Iespaidus par šā gada Hanzas dienām var gūt video:

Fotogalerija

Starptautiskajās Hanzas dienas 2018.gadā no 21. līdz 24. jūnijam notiks Vācijas pilsētā Rostokā.

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Agnese Siliņa, tālr.67026104, e-pasts: Agnese.Silina@riga.lv

Svinīgi atklāо restaurēto Brīvības pieminekli