Pilsēta
Rīga šodien
Pakalpojumi
Pašvaldība
Uzņēmējiem
Medijiem
Jauniešiem
Tūristiem
26.04.2018
Palīdzības sistēma
Vārda dienas svin:
Alīna, Rūsiņš, Sandris
Valūtas kursi
GBP: 0,8738
RUB: 75,7073
USD: 1,2185
 Visas valūtas
Gaisa kvalitāte
  Ziņas / Pilsētā un sabiedrībā  
Aicina uz vērienīgām Līgo svinībām Rīgā - 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā 16.06.2017 12:42 - Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa
Rīgā jau tradicionāli Līgo svētkus svin gan 11. novembra krastmalā, gan Dzegužkalnā. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā!” apmeklētāji varēs lustēties vairākās svinību vietās: „Rīgas laukumā”, „Danču placī”, „Dziesmu paviljonā”, „Ziņģu sētā”, „Amatu un ritu pagalmā”, „Rotaļu skvērā”, kā arī „Godu un mielastu ielā”. Pasākums „Līgosim krastmalā!” 23. jūnijā sāksies plkst. 19.00 un turpināsies līdz pat rīta ausmai – 24. jūnija  plkst. 4.30.

Savukārt Dzegužkalnā viss notiks, balstoties tradicionālajās Jāņu nakts tradīcijās ar vainagu vīšanu, Jāņuguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu.

11. novembra krastmalā ierīkotajā „Rīgas laukumā” iedzīvotājus gaidīs namatēvs Valters Krauze, etnomūzikas apvienība „Brāļi un māsas”, Intars Busulis un „Abonementa orķestris”, grupa „Labvēlīgais tips”, MC orķestris un solisti Vineta Elksne, Karīna Tropa, Kristaps Rūķītis un Ivo Grīsniņš-Grīslis. Šajā laukumā notiks arī svētku galvenā ugunskura iedegšana. Savukārt „Danču placī” muzicēs folkloras kopas, mūziķu apvienība un dīdžejs Roberts Lejasmeijers. Te ikviens kopā ar namatēvu Mārtiņu Kozlovski varēs arī izdancoties Rīgas Danču kluba vadībā.

Līgo nakts svinībās neiztikt bez dziedāšanas, tāpēc ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt „Dziesmu paviljonu” un dziedāt kopā ar aktieri Juri Hiršu, solistu Ivo Grīsniņu-Grīsli, Aiju Vītoliņu un kora grupu diriģenta Ginta Ceplenieka vadībā. Dziesmas skanēs Kristapa Krievkalna pavadošās grupas muzikālā ietērpā. Šajā paviljonā dziedāt gribētājus un klausītājus gaidīs arī grupa „Mākoņstūmēji” un dīdžejs Arturs Krūzkops, kurš uzņēmies arīdzan paviljona namatēva pienākumus.

Svētkos varēs arī ziņģēt kopā ar grupām „Galaktika”, „Coco Orchestra”, „Lauku muzikanti”, „Flame and the Rolltones”, kas līdz ar namamāti Ketiju Šēnbergu līgotājus gaidīs „Ziņģu sētā”. Svinību apmeklētāji aicināti paviesoties arī „Amatu un ritu pagalmā”, kur muzicēs folkloras kopas un būs iespēja iepazīt seno latviešu amatus un Līgo svētku tradīcijas, bet „Rotaļu skvērā” tautiskas stafetes, spēka pārbaudes un radošas nodarbes izmēģināt aicināts kā liels, tā mazs svētku dalībnieks.

Pasākumā „Līgosim krastmalā!” būs klāti balti galdi, kur ikviens varēs baudīt līdzpaņemto cienastu vai iegādāto svētku ēdienu un dzērienu „Godu un mielasta” ielā.

Savukārt tradicionālo Jāņu svinību piekritēji gaidīti Dzegužkalnā, kur svētku vakars sāksies plkst. 20.00, kad visus kopā pulcinās Jāņa māte Zoja Heimrāte un Jāņa tēvs Edgars Lipors. Svinību laikā varēs vērot Liepājas aktrišu kopas „Atštaukas” priekšnesumu, bet pēc Jāņuguns iedegšanas dziesmas būs iespēja dziedāt kopā ar postfolkloras grupu “„Iļģi”, kas līdz ar Rīgas Danču klubu vadīs arī lielo danču tūri. Pusnaktī notiks Jāņu godināšana, bet pēc tās varēs lustēties kopā ar muzikālo apvienību „Raxtu Raxti” un etnoroka grupu „Laimas muzykanti”.

Līgo svētku pasākumos ieeja ir bez maksas, arī sabiedriskais transports Rīgā 23. un 24. jūnijā būs pieejams bez maksas.

Līgo svētku pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Plašāka informācija par pasākumu norises vietu un laiku pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr.: 67026838; mob. tālr.: 26708034; e-pasts: indra.vilde@riga.lv un Dzintra Āboliņa – RD Sabiedrisko attiecību nodaļa; tālr.: 265544446; e-pasts: Dzintra.Abolina@riga.lv


Rīgas domes vadība iepazīstas ar Mežaparka Lielās estrādes pārbūves darbiem
Pilsēta | Rīga šodien | Pakalpojumi | Pašvaldība | Uzņēmējiem | Medijiem | Jauniešiem | Tūristiem

Bezmaksas informācijas tālrunis: 80000800. Rīgas domes diennakts tālrunis: 67026101.
Portāla atbalsta e-pasts: atbalsts@riga.lv
Copyright © 2003-2011, Riga.lv, Portāla lietošanas noteikumi